Áčko víťazne v Dubnici, zápas s Nitrou sa neodohral

21.12.2011 13:41

 

ŠK Victory Stars Nová Dubnica vs. ŠK Lido Prírodovedec - 8:9 (1:4, 5:2, 2:3)

 

Štrbáň 1+2, Krivoš 2+0, Günther 1+1, Kazimír 1+1, Golan 1+0, Holíček 1+0, Murcko 1+0, Šťastný 1+0, Holba 0+1

 

V športovej hale v Dubnici nad Váhom sa v uplynulú sobotu stretol domáci tím okupujúci 7. miesto v tabuľke proti hosťom z Bratislavy. Lido sa pustilo do hostiteľa bez rešpektu a rýchlo sa ujalo vedenia 3:0. Najprv sa presadil Holíček a krátko po ňom Kazimír, pričom na oba góly nahrával novozvolený kapitán Peťo Štrbáň. Potom premenil rovnako, ako v prvom zápase proti tomuto súperovi, svoje trestné strieľanie Krivoš a domáci boli z priebehu zápasu zaskočení. Znížili ešte na 1:3, no do prestávky sa ešte presadil Murcko po dobre rozohratej štandardnej situácii.

Domáci vyrukovali do druhej tretiny so zmenenou taktikou a vybehi na Lido, ktorému sa nepodarilo efektívne ubrániť strelcov z Dubnice. Domáci vyhrali túto časť 5:2, keď sa za hostí presadil Šťastný v presilovke po krásnej spolupráci s Holbom a Štrbáň po peknej nahrávke Mokošáka. Do tretej tretiny tak nastupovali oba tímy za nerozhodného stavu 6:6.

V tretej tretine sa obraz hry veľmi nezmenil, domáci tlačili súpera, ten sa snažil pozorne brániť a vyrážať do protiútokov. Za hostí skóroval nahodenou loptou spoza brány druhýkrát v zápase Krivoš a exportným backhandovým volejom sa prvýkrát v sezóne zapísal do streleckej listiny Maťo Golan. Domáci sa však nevzdávali, podarilo sa im znížiť a mali veľkú šancu otočiť zápas počas presilovky 5 na 3. Lido sa však ubránilo a domáci prehrávajúci o gól sa odhodlali k hre bez brankára. To využil Günther a strelou takmer cez celé ihrisko poslal hostí do vedenia 9:7. Avšak domácim sa opäť podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu a napätie v hale by sa dalo krájať. Domáci však už do konca zápasu brankára hostí Dobrovodského neprestrelili a ten sa tak tešil z prvého extraligového víťazstva a všetci hráči Lida z veľmi dôležitých dvoch bodov.

Po zápase sme vyspovedali nášho nového kapitána Peťa Štrbáňa, ktorý zaznamenal okrem víťaznej premiéry aj tri body do kanadského bodovania.

Ako si videl zápas proti Dubnici a ako sa Ti hralo prvýkrát v pozícii kapitána tímu?

"Zápas proti Dubnici som videl ako veľmi dôležitý a som rád, že sme v ňom uspeli, začo som chlapcom vďačný. Skúšali sme hrať nový herný systém, ktorý sme nemali dlho nacvičený, ale myslím si, že až na pár chybičiek v obrane nám to, čo sme si na striedačke povedali, vychádzalo. Súpera sme nepúšťali do nejakých vyložených šancí a prakticky z každého protiútoku sme skórovali. Veľmi dobre sme zahrali presilovky, ktoré sa nám podarilo rýchlo premeniť. Taktiež sme skvele zahrali oslabenia, dokonca aj o dvoch hráčov a podarilo sa nám v nich neinkasovať. Zásluhu na víťazstve mal aj brankár, ktorý nás podržal skvelými zákrokmi. V pozícii kapitána sa mi hralo dobre. Popravde povedané som sa počas zápasu sústreďoval na hru a kapitánsku pásku som moc nevnímal :)) Ale spoluhráči mi to pred a hlavne po zápase dávali dosť najavo, hlavne po víťaznej premiére. Mrzí ma len chyba na konci zápasu, kedy som bol za zbytočné nešportové správanie vylúčený a oslabil tak tím, čo by sa mi ako kapitánovi nemalo stávať. Dúfam, že sa mi to už nestane a pôjdem príkladom pre celé mužstvo. :)"

 

Nedeľný zápas proti Nitre sa z dôvodu neprítomnosti rozhodcov neuskutočnil, mužstvá si zahrali aspoň priateľský zápas a teraz ich čaká vianočná prestávka až do 14.januára 2012.