Áčko začína sezónu na Orave

21.09.2012 20:38

 

Už v sobotu sa mužské Áčko predstaví v prvých dvoch zápasoch novej sezóny v Tvrdošíne na Orave. Tam ich čakajú dvaja nováčikovia prvej mužskej ligy Nižná Šaľa. Nepôjde však o žiadnych ľahkých súperov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nižná v príprave zdolala aj extraligový Dolný Kubín, Šaľa môže len prekvapiť a určite sa do nás pustí bez rešpektu. Na slovíčko sme si vzali nášho trénera Mateja Halienu, ktorý nám načrtol ciele do novej sezóny i do najbližších dvoch zápasov.

 

Začína sa prvá liga, kde sme sa smolne dostali po neúspešnej minuloročnej sezóne v extralige. Aké sú ciele do sezóny?

Samozrejme ciele sú len tie najvyššie a to je postup späť do extraligy. Myslím si, že káder, čo sa týka kvality na to má a zostup do 1.ligy berem ako rozhodne neúspech našeho tímu. Minulá sezóna bola však veľmi náročná a počas nej sa vyskytlo množstvo problémov, ktoré ovplyvnili vo veľkej miere naše výsledky.

 

Opäť sa mení postupový kľúč do extraligy, postupuje len 1. nebéčkarsky tím, 2. nebéčkarsky tím hrá baráž s 11. tímom extraligy. Čiže tento rok bude o to ťažšie sa eventuálne vrátiť do extraligy, Tvoj názor na tieto zmeny?
Čo sa týka zmien, vedenie zväzu rozhodlo tak a ja to neovplyvním. Bude to samozrejme náročnejšie, nakoľko aj 1.liga má kvalitné obsadenie a vyhrať bude chciet každý. Na tieto zmeny však hľadieť nebudeme, pôjdeme od zápasu k zápasu s cieľom získať čo najviac bodov a na konci sezóny sa uvidí. Dúfam, že pre nás bude úspešná a ja osobne sa posnažím k tomu prispieť najviac ako budem vedieť a koľko bude v mojich silách.


V prvom kole narazíme na domácu Nižnú a nováčika zo Šaľe, možno menej známe florbalové obce, ale určite to nebudú ľahké zápasy, Tvoje očakávania?

O oboch súperoch viem veľmi málo, takže sa bude treba na nich dobre pripraviť. Hlavne prvý zápas proti Nižnej bude nesmierne náročný, takže sa musíme pripraviť na veľmi ťažký začiatok súťaže. Sústredenie nám odhalilo niektoré nedostatky, no myslím, že dopadlo dobre a sme pripravení na začiatok súťaže. Z Oravy si jednoznačne chceme priviesť 4 body!!!!!  :)

 

Ale získať 4 body nebude vôbec ľahké. Preto spoločne držme našim chlapcom palce, nech vstúpia do sezóny tou správnou nohou! Trénerovi ďakujeme za rozhovor.