Doma sme z Trenčínov vyťažili 4 body

01.11.2015 18:43

ŠK LIDO Prírodovedec - M-Šport Salming Team (0:3, 1:1, 4:1)

Kanadské body: Bachan 1+0, Gramblička 1+0, Letaši 1+0, Pagáč 1+0, Paulikovič 1+0, Günther 0+1, Lelák 0+1, Santer 0+1, Slezák 0+1

Strely - 29:23 (5:11, 8:7, 15:2, 1:3)

Vylúčenia (min) - 4:2

 

Súper z trenčianskeho Ostrova nastolil svojou aktívnou hrou vysoké tempo už od prvej minúty. Liďáci sa však vedeli prispôsobiť, no boli to hostia, čo sa presadili z "medzi kruhov" a v 5. minúte otvárali skóre zápasu. Lido sa nenechalo zaskočiť a ďalej hralo svoju hru, no zakončenie ho trápilo rovnako ako v posledných zápasoch. Niekoľko tutoviek sme nepremenili, a tak prišiel trest v podobe gólu na 0:2 v 14. minúte. O necelé dve minúty na to prišiel ďalší gól na 0:3 a Liďáci od toho momentu nastúpili na kolotoč a môžu byť radi, že do konca tretiny už neinkasovali. Jediný kto sa zapísal do štatistík bol Andrej Mosný, keď v čase 19:57 dostal dvojminútový trest.

V druhej tretine bol prvý čiastkový cieľ prežiť presilovku bez inkasovaného gólu. To sa nepodarilo a už po 42 sekundách sa presadil z malého bránkoviska Matejka. Vtedy to už vyzeralo s ambicióznymi Liďákmi zle nedobre. V čase 6:21 sa trochu so šťastím dostal k dlhej lopte od Günthera Vlado Gramblička, no pri zakončení už šťastie úlohu nehralo. Vlado si brankárom hostí poradil a znížil na 1:4. V druhej tretine sa tempo hry trošku zmiernilo, čo dalo Liďákom viac príležitostí na zníženie, avšak všetky nádejné pokusy končili buď mimo alebo Šlosár vytiahol zákroky ako naboostovaní brankári na ťažkej obťažnosti  v NHL 2004. V 12. minúte dostali "praví Rangers" výhodu presilovej hry, keď šiel na trestnú lavicu Pavol Heleš, ale premeniť ju nedokázali. Rovnako sa k presilovke dostali aj "M-Šporťáci", keď v čase 16:36 oplácal Letaši, no skóre sa ani tu nemenilo.

V druhej prestávke Liďáci hlavy nesklonili, povedali si čo zlepšiť a na posledných 20 minút nastúpil tím, ktorý chcel potvrdiť predsezónne vyjadrenia, že body sa od nás nebudú získavať zadarmo. Prví čo si išli za svojim boli "Dynamic Duo" Slezák-Pagáč, keď Slezák prihrávkou pred prázdnu bránu vyzval na skórovanie najmenšieho hráča na ihrisku, Pagáča, a ten sa nenechal zahanbiť - 2:4. O dve minúty na to prekvapil Šlosára presnou strelou ku vzdialenejšej tyčke zo štandartky od striedačky hostí Paulikovič. Ako nám venovali kolotoč Trenčania v úvodnej tretine, tak v tretej sme im to oplatili a najmä druhý útok Slezák-Pagáč-Letaši si mohol u hostí ozaj vyberať vstupné. Trenčania síce odskočili opäť na rozdiel dvoch gólov, keď z rohu nahadzoval loptu pred bránu Mikolaj a Andrej Mosný nechcel ukrátiť divákov a trénera o športový zážitok, tak si ju efektnou pätičkou tečoval do brány - 3:5. V úvode tretiny sa však Liďákom začalo vracať všetko čo celý zápas nedali a v 6. minúte si vybojoval  loptu Bachan, zo stredu zatiahol na pravú stranu a na vzdialenejšiu tyčku a znižoval na 4:5. Tlak neutíchol a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Bachan dal tyčku jednu, Paulikovič zoči-voči Šlosárovi opečiatkoval jednou strelou dokonca obe tyčky. Góly neprichádzali a 104 sekúnd do konca si vzal lodivod Mészáros oddychový čas. Veninger pri prvej príležitosti opustil svoju svätyňu a prenechal zodpovednosť na svojich spoluhráčov. Tí nikoho nesklamali a v powerplay Lelák našiel krížnou prihrávkou Letašiho a náš čistokrvný snajper nesklamal a vyrovnal na 5:5. Prišlo na rad predĺženie. Tam už tímy začali riskovať, chceli sa vyhnúť nájazdom. Šancu mali domáci ako prví, keď sa dvoma prihrávkami z prvej dostala lopta až k Letašimu, ale tesne pred tým skočila a Jožko ju zo vzduchu netrafil. Na opačnej strane však prečíslenie využili Peter Heleš a najstarší hráč extraligy Mikolaj. Prvý menovaný nahrával a Mikolaj, čo sa celý zápas nevedel z bezprostrednej blízkosti presadiť, tak  v predĺžení zúročil svoje skúsenosti a zabezpečil bonusový bod pre M-Šport.

 

Potešilo: zvrátenie stavu

Sklamalo: nepremieňanie šancí, nezískanie bonusového bodu

 

Florbalové ozveny, René Slezák:

"Pre mňa sú rozhodcovia dobrí, keď mi nedajú dvojku!"

 

S mikrofónom za florbalom, Richard Lelák:

"Zápas sa hral vo vysokom tempe, s veľkým množstvom šancí na oboch stranách, ktoré Salming lepšie využíval v prvej tretine. Naša spanilá jazda v tej tretej tretine už na tri body nestačila. Salming nám bol vyrovnaným súperom, ale stratené dva body mrzia tak či tak.

 

ŠK LIDO Prírodovedec - ŠK 1. FBC Trenčín 13:5 (2:2, 3:0, 8:3)

Kanadské body: Gramblička 3+2, Letaši 3+0, Günther 2+1, Holíček 2+0, Golan 1+1, Santer 1+1, Žilka 1+1, Paulikovič 0+2, Kazimír 0+1, Lelák 0+1, Slezák 0+1, Valaštín 0+1

Strely - 34:29 (8:8, 11:8, 15:13)

Vylúčenia (min) - 4:0

 

Súboj plný očakávaní, bodov, emócií a príbehov. To všetko dnes malo znamenať meranie síl Lida a Trenčína. Minulú sezónu sa podarilo Trenčanom vyhrať na Liďáckom ihrisku v pomere 10:15. Presne v čase 10:15 dnes začalo úvodným buly v ŠH Elán. Špeciálnu príchuť mal tento zápas pre nášho trénera, ktorý dlhé roky trénoval práve v 1. FBC Trenčín pod trénerom Ságom a aj média si tento minipríbeh všimli a venovali mu pozornosť.

foto: facebook Slovak Floorball

Každý kto čakal prestrelku sa mohol začať tešiť už po tridsiatich sekundách, keď ulicu v našej obrane využil Bulko, ktorý našiel Porubana a ten sa nemal problém zakončiť. Liďáci vedeli, že si nemôžu dovoliť púšťať Trenčanov do brejkov, no veľmi sa im to nevydarilo a v siedmej minúte po jednom z nich bolo už 0:2. Potom však prišiel zvrat. Defenzívna zodpovednosť u všetkých hráčov dosiahla maximum a súper sa pri hre 5 na 5 do pripravenej obrany presadiť nevedel. Dokonca, aj keď sa  súper dostal k presilovke pri vylúčení Leláka, tak štvorica Košík, Žilka, Kazimír a Bachan zvládla svoju úlohu na jednotku. Domáci teda začali šliapať aj smerom dopredu a to prinieslo ovocie v 13. minúte, keď dával kontaktný gól Günther. Vyrovnaná hra pokračovala aj naďalej a naša aktivita v predbránkovom priestore slávila úspech. Golan vystrelil zo svojej typickej vzdialenosti (20+ metrov) a Jožko Letaši zaclonil Bičanovi tak, že lopta doplachtila až za jeho chrbát.

V druhej tretine sa začali misky váh pomaly nakláňať na našu stranu. Z hry sme mali viac, Trenčianske strelecké pokusy boli skôr propagačné. Prvýkrát v zápase nás do vedenia poslal svojím druhým gólom Günther. O 77 sekúnd na to potešili oko diváka domáci opäť, keď sa krásnymi krížnymi prihrávkami na jeden dotyk dostala lopta od Bachana k Paulikovičovi a ten poslal cez piatich brániacich hráčov súpera cross na úplne voľného Santera, ktorý na Ovečkina z prvej vymietol pravý vinkel poloprázdnej brány. Šance boli aj naďalej a Ságovci mali v obrane čoraz väčšie problémy. Necelé tri minúty do konca tretiny zvyšoval na náskok troch gólov strelou z prvej "popod podlahu" Gramblička.

Pred poslednými dvadsiatimi minútami to mali muži v modrom v hlavách zrovnané a čakali na to, že najťažšia časť zápasu ešte len príde. Nijaký väčší vzdor v podobe napádania od súpera však neprišiel, čo znamenalo koncert Liďákov. V čase 7:37 vyzval Slezák dlhou žabkou na skórovanie Letašiho a ten ľahkým tečom usmernil loptu do rohu brány. O niekoľko sekúnd na to prišlo taktické vylúčenie Bachana, v ktorom Günther poslal lišiackou prihrávkou do brejku Grambličku a ten si Bičana vychutnal. Chvíľu po tom, čo sa Bachan vrátil z tresnej lavice, tak svoju druhú výborne zvládnutú oslabovku vyšperkovali Kazimír so Žilkom. Najprv mal matodor Kazimír rýchlejšie myšlienky ako pohyb, no tým dokonale zmiatol obranu Trenčína, v poslednej chvíli posunul loptu na Žilku Héteša a ten z pravého krídla vymietol bližší vinkel Bičanovej brány. Domino sa tešil, Kazo ležiaci na bruchu sa tešil tiež a jeho vztýčený ukazovák nám istú chvíľu ostane ležať v pamäti. O ďalšie dve minúty dával na 9:2 Jožko Letaši. Odvtedy sa už zapojili do hry všetci hráči, čo cez zápas sedeli a Trenčín sa pokúsil o nemožné, keď chcel zvrátiť výsledok hrou bez brankára. Prázdnu bránu sa snažil najprv trafiť Patrik Bachan, potom Günther, ale nakoniec bol úspešný až Letaši, ktorý zavŕšil hetrik. O sedem sekúnd hneď po buly vyštartoval dopredu Valaštín, ktorý nastrelil tyčku, odrazená lopta sa dostala k Holíčkovi a ten si vybral kam to chce dať - 11:2. Bičan sa v bráne trápil až do konca. Na sebavedomí mu nepridal ani ďalší hetrikový strelec Gramblička nechytateľnou strelou nad ľavú nohu. Posledný Liďák kto sa zapísal do zápisu bol Holíček, ktorý dostal prihrávku od Grambličku a opäť si mohol vyberať. Trenčania síce dokázali dať v posledných piatich minútach zápasu ešte tri góly po našich chybách, ale to na výsledku veľa nezmenilo.

 

Potešilo: 11 gólov v rade, hra v oslabení, René Slezák bez trestnej minúty, 13 vstrelených gólov.

Sklamalo: tri inkasované góly v závere, zlomená hokejka Reného Slezáka (na dvoch miestach!)

 

S mikrofónom za florbalom, Marek Ferianc (pre slovakfloorball.sk):

"Lido si nezaslúži vyhrať. Teraz vážne. Trenčín po slabšom začiatku naberá na obrátkach s Lidom body nestratí." - Týmto sa chceme Marekovi poďakovať za predzápasovú motiváciu. My vieme, že to povedal náročky a ceníme si, že obetoval svoj tip pre naše dobro! =)

 

S mikrofónom za florbalom, Gabriel Mészáros na otázku ako je spokojný s výkonom a aký je to pocit zvíťaziť proti materskému klubu z pozície trénera:

"Pocit nie je nijak výnimočný len preto, že to bol 1.FBC Trenčín. Som rád za tri body, tie sú podstatné a zídu sa nám. Na chlapcov bola dnes radosť pozerať, konečne mi dopriali kľudný zápas, aj keď som to úprimne nečakal, pretože hra do plných nám veľmi nesedí. Naše víťazstvo je zaslúžené, boli sme lepším mužstvom. Trenčín si možno však až taký debakel nezaslúžil."

 

Florbalové ozveny:

"Ja som už chcela odísť. Mňa to už nebavilo tlieskať." - fanúšička slečna Pagáčová

"Takýto zápas zažijem najbližšie asi až keď budem mať deti!" - René Slezák

 

Ďakujeme všetkým divákom, ktorí si našli cestu na naše zápasy aj v týchto ranných hodinách a už teraz vás pozývame do Elánu na zápasy  o dva týždne proti atraktívnym súperom z Košíc. S ATU si zmeriame sily už v piatok 13.11. o 18:15 a v sobotu 14.11. sa pobijeme o body s aktuálnym lídrom tabuľky Florko Košice.  Tešíme sa na vás!

 

Autor: Pavol Veninger