Dorast proti Stupave dobre, ale nedostatočne

16.12.2014 11:25

ŠK FBK Bogdau Stupava - ŠK LIDO Bratislava 6:1 (2:0, 0:0, 4:1) 

Kanadské body: Karaba 1+0

Strely - 38:9

Vylúčenia - 0:1

 

Posledný zápas v roku 2014 odohrali dorastenci na Stupavskej pôde domácich "bocianov". Náš odveký rival naklonil misky váh na svoju stranu už na začiatku štvrtej minúty a ďalší gól vstrelil v čase 9:25. Liďáci stiahnutí do defenzívnej ulity hrali zodpovedne v obrane, neboli príliš hr-hr, a tak ďalší gól do konca tretiny nepadol. 

V druhej tretine bol opäť aktivnejší súper, ktorý strieľal odkiaľ sa dalo a pozície si už nachádzal ľahšie, pretože na našej strane sa začali pomalinky vyskytovať chyby, avšak znovuzrodený brankár Peťo Jukl držal spoluhráčov nad vodou a stále im dával šancu pomýšľať na dobrý výsledok. Do konca tretiny teda Stupavčania neskórovali, ale ani my. Síce individuálne prieniky Andreja Čierneho a Sama Karabu gólmi zaváňali, ale želané ovocie to neprinieslo. 

Posledná tretina vyzerala rovnako, no s tým rozdielom, že srdciar Karaba dokázal v čase 5:33 vsietiť kontaktný gól, keď na polovici obral hráča, z krídla sa natlačil pred bránu a na vzialenejšiu tyčku prekonal brankára. Črtala sa senzácia, keď si Samko hneď v ďalšom striedaní vybojoval rovnakú šancu, ale z dvoch striel trafil iba tyčku a protihráča. Čo sme my nedali, tak dala Stupava. Ako sa celý zápas záhoráci trápili, tak v poslednej tretine im to začalo sypať. Do polovice tretiny sa presadili dvakrát, v druhej polovici tiež dvakrát. Výsledok 6:1 hovorí jasne a je aj oprávnený, pretože nebyť Jukla, tak by to nebolo 48 minút o gól-dva, ale o 8-10. Súper bol jasne lepší, no na našu hru sa dalo konečne pozerať aj inak ako s grimasou cez prsty =)

 

Potešilo: defenzívny výkon, sústredenosť (až na benjamína), takmer 50 minút vyrovnaný výsledok 

Sklamalo: pokazené štatistiky, 4 góly v poslednej tretine

 

Autor: Pavol Veninger

Foto: Ivan Wlachovský