Dorastenci na úvod s prehrou

20.11.2014 18:45

Prvý zápas dorastencov v tejto sezóne bol na programe 18.11. v ŠH Elán, kde nás "hostilo" Florpédo. Dorastenci však veľmi nepresvedčili, keď súperovi podľahli 7:4.

 

FbO Florpédo Bratislava - ŠK Lido Bratislava 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

Kanadské body: Šimon 2+0, Šulla 1+1, Karaba 0+2, Sekerka 1+0, Roháľ 0+1

Strely - 24:27

Vylúčenia - 0:0

 

Od úvodného buly to nevyzeralo zle, keď sa už v tretej minúte presadil nový kapitán Filip Sekerka. Vedenie sme však veľmi rýchlo stratili, keď už do 20 sekúnd bola opäť remíza. Hra bola veľmi rozháraná, čo súper využil v polovici tretiny, keď dvoma rýchlymi gólmi odskočil. Chlapci si nevedeli nájsť svoju hru a môžu byť radi, že prvá tretina dopadla len 3:1. 

V prestávke sa chlapci trochu upokojili, vzali si k srdcu rady trénera Günthera a vybrali sa na plochu. Avšak boli to opäť domáci, čo v čase 7:28 zvýšili už na 4:1. Liďáci sa však nenechali zaskočiť a už o pár sekúnd znížil Viktor Šulla strelou od mantinelu, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani v mužskej extralige. Do konca tretiny chlapci iba zvyšovali tempo, no gól to už neprinieslo. 

Tretiu tretiny sme nevzdali, čo naznačila akcia už v prvej minúte. Karaba mal pred sebou odkrytú bránu, skákajúcu loptu a nič viac, no bekehndom sa mu ju podarilo trafiť až na tretí pokus, a aj keď brankára neprekonal, tak lopta sa dostala až k Šimonovi a ten s prehľadom zakončil. Snaha o vyrovnanie pokračovala, avšak súper bol narozdiel od našich chalanov viac rozhoraný, keďže väčšina jeho kádra hrá aj juniorskú extraligu, ktorá je už v druhej polovici, čiže čo bol pre nás prvý zápas, bol pre súpera už asi šiesty a naše veľké šance si postrážil. Po dvoch góloch Florpéda sme však v polovici tretiny prehrávali opäť o tri góly. V 14. minúte sa nedal opäť zahanbiť najmladší hrač v poli Peťo Šimon - 6:4. V tlaku sme pokračovali, no zápasová absencia bola silnejšia a skórovať sa nám už nepodarilo. Po zmätkoch na časomiere sa podarilo Florpédu vsietiť ešte jeden gól v oficiálnom čase 19:58, no to už bolo jedno. 

S mikrofónom za florbalom, Roman Günther:

"Bol to prvý zápas sezóny a bolo to aj vidieť na ihrisku a hlavne na hráčoch. Zápas nám ukázal na čom musíme do budúcna zapracovať a čo musíme zlepšovať! Chlapci sa zohrajú a verím tomu, že v ďalších zápasoch podajú bojovnejší výkona získame prvé body."

 

Naši junáci sa predstavia v najbližom zápase doma o týždeň v piatok (28.11.) proti rivalovi z Hurikánu o 16:10 v ŠH Elán! Ak si nájdete čas vo svojom voľne, alebo cez obednú prestávku, tak určite prídite! 

 

Autor: Pavol Veninger

Foto: Ivan Wlachovský