História sa v Prešove, žiaľ, opakovala

24.11.2014 11:20

 

FbC Mikuláš Prešov - ŠK Lido Prírodovedec 8:7 (6:2, 1:2, 1:3)

Kanadské body: Golan 2+1, Letaši 1+1, Gramblička 1+0, Vasilenko 1+0, Günther 1+0, Kozaňák 1+0, Paulikovič 0+1,  Kazimír 0+1, Pagáč 0+1

Strely - 31:34 (16:13, 7:9, 8:12)

Vylúčenia - 1:1


 

Keď hralo Lido naposledy extraligu, zápas v Prešove prehralo po dramatickom priebehu a sporných momentoch tesne 6:5. Verili sme, že tentokrát skončí zápas v náš prospech, hoci náš súper bol v tabuľke pred nami a v tejto sezóne podáva slušné výkony.

 

Po tom, čo polka tímu strávila piatkovú noc v penzióne Karmen v Starej Lesnej a družne sa pobavili a s chuťou zjedli obed made by Bucova mama, vydali sa na cestu do Prešova, kde sa spojili s druhou polkou posádky. V prešovskej hale sa chodí na boso, čo liďáci rešpektujú, týmto zdravíme prešovskú pani upratovačku :)

 

Ale poďme k zápasu, ten sa začal svižne a už po troch minútach vevalil oravský pištoľník Letaši úvodný gól. Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať, po dvoch nahrávkach Komínka domáci stav otočili, za hostí však stihol v polovici tretiny vyrovnať púchovský Maďar Vasilenko. Potom však prišla gólová smršť domácich, keď tromi gólmi vyhnali brankára Dobrovodského z brány. Jeho náhradník Veninger inkasoval bohužiaľ takisto ešte na konci prvej a na začiatku druhej tretiny. Na ukazovateli svietilo hrozivých 7:2 pre domácich a hostia vyzerali na uterák. Ako však naši fanúšikovia vedia - Lido sa nevzdáva.

 

Po kvalitnej a dobre zahustenej hubovej polievke made by šéfkuchár bez čapice Matej Brčo sme vstúpili do druhej tretine aktívnejšie (okrem už spomenutého gólu na 7:2 na jej začiatku). Hra sa stiahla na dve lajny a hráči začali viac behať, ale najmä viac chcieť. Už v druhej minúte znižoval svojou jedovicou Golan. Hostia sa osmelili a začali viac ohrozovať bránku domácich. Tí však neboli úplne do počtu a zamestnávali brankára Veningera, ten však zatiahol roletu a držal Lido stále v hre. V 15-tej minúte sa do brejku dostala mladá puška zn. Gramblička a strelou pod vyrážačku nasadil podchladenému brankárovi Prešova teplomer - 7:4. Šancí bolo ako maku na oboch stranách, divácky sa hral isto pekný florbal. Na palubovke to najmä hosťujúcim hráčom dosť skákalo, súboj bol plný osobných súbojov. Viac gólov aj vďaka brankárom nepadlo a tak sa do tretej tretiny išlo za stavu 7:4.

 

V tretej tretine sa obraz hry nemenil, hostia búšili do domácich, ktorí hrozili najmä z brejkov. V piatej minúte vypočul kapitán Günther prosby, žiadosti i vyhrážky spoluhráčov a konečne vystrelil na bránu a na neprekvapenie všetkých - vevalil na 7:5. Potom prišla ďalšia jedovka z titán-karbón-nukleónovej hokejky Golana, ktorá sa zahryzla do sita domácej bránky 7:6. Hostia boli na koni a búšili do domácich ako Moky (Boky) do "šuhajka", ktorý vojde do jeho kabinetu bez pozdravu. V polovici tretej tretiny strelu od polky tečoval za chrbát prekvapeného brankára hostí Mesüt Ozil prezývaný aj Lukáš Kozaňák. Domáci brali time-out a hostia pod nohami drali parkety. V čase 12:39 bol vylúčený hráč domácich a Lido mohlo dokonať obrat snov. Presilovku žiaľ nevyužilo a napätie v hale by sa dalo krájať. Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, ale toto zrejme v Prešovskom časovom pásme neplatí. Tak ako sme tam inkasovali v závere pred tromi rokmi, inkasovali sme aj teraz. Minútu pred koncom dostali domáci výhodu presilovky, ktorú po polminúte strelou od žŕdky využil Komínek, hráč ktorý pri 8 góloch domácich zaznamenal 2+5. Takýmto hráčom sa vraj vraví rozdieloví. Hra bez brankára gól nepriniesla, smútok hráčov Lida bol bezbrehý. Najviac nahnevaný v šatni bol právom Golan, asi preto, že bol zjavne našim najlepším hráčom, neprehral hádam ani jeden osobný súboj za víkend.

 

Dalo by sa napísať aj viac, ale načo?

 

Potešilo: takmer 2 tretiny bez inkasovaného góla, tímový duch a takmer dokonalý obrat

Sklamalo: 6 gólov v prvej tretine, nezvládnutý záver, nepremenené šance

 

Najlepší hráči našimi očami:

Komínek - Golan
 

JH