Juniori si zahrajú extraligu!

27.08.2015 14:16

Po odhlásení 1.FBC Trenčín z juniorskej extraligy sa uvoľnilo jedno miesto, o ktoré sa pobili práve naši juniori s Piešťanmi. Systém baráže bol na dva víťazné zápasy a tím s lepším skóre postúpi medzi elitu.

 

FBC Páv Piešťany - ŠK Lido Bratislava 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)

Kanadské body: Šimon 2+2, Sekerka 1+3, Hečko 1+1,Gondáš 1+0, Karaba 1+0, Obšitník 1+0, Vnuk 1+0

 

Úvodný zápas sa odohral na domácej palubovke pávov. Tých čakalo na tribúne slušné množstvo fanúšikov, ktorí držali palce svojim. Boli sme to však práve my, keď sme sa už po 10 sekundách ujali vedenia zásluhou nováčika Gondáša. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať, keď z brejku dorovnali na 1:1. To čo sa dialo na ihrisku zbytok tretiny nemalo s florbalom veľa spoločného. Kopec individuálnych chýb, nepresností, minimum pohybu.  Jediný moment, čo stojí za zmienku bol iba gól navrátilca z Ameriky, Michala Obšitníka

Decentne zmenená zostava v druhej tretine začala získavať viac z hry a s pribúdajúcim časom sa hralo čoraz viac na súperovej polovici. Šancí bolo kopec, no až v 13. minúte sa škaredým gólom z pred brány presadil Karaba. O tri minúty na to ešte škaredším gólom Sekerka, no našťastie, na krásu sa nehrá =). 39 sekúnd pred koncom druhej tretiny zvyšoval na 1:5 po individuálnej akcií cez celé ihrisko Peťo Šimon.

Tretia tretina vyzerala rovnako. V bráne bol koncentrovaný Jukl, v obrane nepriechodný Vnuk a v útoku najusilovnejší  "shooter" Majkl Obs, ktorému sa bohužiaľ do konca zápasu skórovať nepodarilo. Za prvých päť minút tretej tretiny sa postupne presadili Hečko, Šimon a Vnuk, no to už bolo po gólovej stránke všetko. Po kostrbatom začiatku teda prišla zlepšená hra a zaslúžená výhra 1:8 v prospech Lida.

 

 

ŠK Lido Bratislava - FBC Páv Piešťany 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)

Kandaské body:  Šimon 2+1, Obšitník 1+2, Vnuk 2+0, Šulla 1+1, Čulík 1+0, Hečko 1+0, Wlachovský 1+0, Achberger 0+1, Jakubovič 0+1, Sekerka 0+1

Do druhého zápasu súper prišiel len s ôsmimi hráčmi do poľa, zatiaľ čo na druhej strane my sme sa posilnili a mali sme k dispozícií 15 hráčov. V tomto zápase už bolo od začiatku jasné, kto chce zvíťaziť viac. Od prvej do poslednej minúty si šli Liďáci za svojim, aj keď padol prvý gól až v 14. minúte, tak sa hralo iba na jednej polovici. Prvý streleckú smolu prelomil Obšitník, v čase 18:51 sa presadil aj Wlachovský, ktorý asi ťažko niesol, že nebol kapitán, pretože celý zápas strieľal vysoko nad =). Zo štandartky 10 sekúnd do konca tretiny dal gól Vnuk.

 

Druhá tretina vyzerala rovnako, až na to, že sem tam sa začali v obrane vyskytovať diery, ktoré spôsobila prílišná túžba dať gól. Do polovice tretiny sa presadili Hečko, Šimon a dovolenkár Šulla. Jukl si držal čistý štít a do brány pustil v čase 11:31 mladíka z Kubína Ivana Furindu. Ten sa ohrial asi 5 minút, kým dostal zo závaru pred bránou prvý gól.

Tretia tretina sa už len dohrávala. Po dvoch minútach sa po peknej kombinácií s Jakubovičom presadil Paľko Čulík. O dve minúty na to dal náš posledný gól Šimon. Po zákernom faule Sekerku (hanbi sa ! =)) už len kozmeticky upravil zo štandartky kapitán hostí.

 

Po baráži teda jasne postúpili naši chalani, ktorých čaká v juniorskej extralige ťažká sezóna, no určite nie nezvládnuteľná. Chalanom držíme palce a tešíme sa už na prvý zápas, ktorý sa odohrá už 12.9. o 13:00 proti Florpédu.

 

Autor: Pavol Veninger

Foto: https://www.pnky.sk/sport/florbalisti-zapas-vysoko-prehrali-za-vykon-sa-hanbit-nemusia/ a https://ihashtag.eu/2015/08/fbc-pav-nestacil-na-juniorov-sk-lido-bratislava/