Juniorka v druhom dvojkole neúspešná

07.10.2015 23:10

Počas víkendu 26.-27.9. čakali na našich juniorov obzvlášť ťažkí súperi - obhajca titulu z minulej sezóny FBC Grasshoppers Žilina a FbC Young Arrows Spišská Nová Ves. Naše juniorské mužstvo bohužiaľ podľahlo obidvom tímom a do tabuľky si nepripísalo si ďalšie.

 

Šk Lido Bratislava - FBC Grasshoppers Žilina    2:9 (0:3, 0:4, 2:2)

Kanadské bodovanie: Obšitník 1+0, Sekerka 1+0, Šulla 0+1

Strely - 9:53

Vylúčenia (min) - 4:4

Počet divákov : 20

 

V sobotu 26. septembra do Bratislavy zavítal majster z minulej sezóny FBC Grasshoppers Žilina. Po veľmi nevydarenom začiatku, keď sme inkasovali už v 36. sekunde, v 5. minúte a dvakrát v 7.minúte, si zobral pán tréner Vladimír Gramblička oddychový čas, po ktorom sa mužstvo prebudilo a dokonca tretiny už nedostalo gól.V druhej tretine opäť dominovala Žilina, aj keď naša hra sa oproti prvej tretine zlepšila. V prestávke medzi druhou a treťou tretinou dostali chalani jasnú výzvu od trénera: 3 góly. V 5. minúte prijal výzvu náš kanonier Obšitník a strelou spoza obrancu rozvlnil sieť za brankárom Žiliny. Po góle sa zobudilo aj publikum, keď sa otec nášho kanoniera Obšitníka zaskvel motivačným pokrikom: "Vyrovnáme!!" Bohužiaľ sa tak nestalo a po 40 sekundách sme vyberali loptičku opäť z našej siete. Neskôr sa vyznamenal aj náš kapitán Filip Sekerka, ktorý svojou typickou delovkou po štandartnej situácií zvýšil šance na splnenie trénerskej výzvy a znížil na 2:9. Aj keď sa naši juniori snažili vsietiť aj tretí gól, hlavne na baterky poháňaný Peter Šimon alias Šihon alias Šavel, tento cieľ sa im nepodarilo splniť.

 

 

Šk Lido Bratislava - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves    1:13 (0:4, 1:5, 0:4)

Kanadské body: Obšitník 1+0, Šimon 0+1

Strely - 49:14

Vylúčenia (min) - 6:4

Počet divákov : 57

 

Ťažké ráno mali naši zverenci v nedeľu 27. Septembra (najmä hráči s bydliskom v Bernolákove) , keď niektorí vstávali už o 4:03. Dobre naladení hráči opúšťali Bratislavu o 5:50 a do roboty sa mohli pustiť hlavní zabávači tímu, hlavne Noel Gondáš. Skoro na konci našej púte vlakom nastali v našom vozni turbulencie a boli sme povinní sa zapásať, keďže nášmu strelcovi Michalovi Obšitníkovi nezostal voľný pás, musel sa ísť zapásať na miesto pre batožinu, kde si sadol na odkladaciu poličku pre kufre, ktorá sa bohužiaľ tento veľký nátlak nezvládla. Po presune na štadión si ešte vychutnali záverečné minúty basketbalového zápasu, potom ale už prišiel rad na florbal. Opäť sme začali zle a po prvej tretine na tabuli svietil stav 4:0 pre domácich. Druhá tretina nepriniesla nič nové do našej hry. Jediná pozitívna vec sa stala po prečíslení 3 na 1, keď sa s veľkým šťastím odrazila loptička do brány po dorážke Michala Obšitníka. Asistoval mu tradične spolužiak z GJH Peter Šimon, ktorý aj zatiaľ vedie kanadské bodovanie v tíme so 7 bodmi. Nedovolí nám ale nespomenúť skvelý obranný zákrok čarodejníka A.K.A florbalového mága Viktora Šullu, ktorý svojou nečakanou fintou (nikdy pred tým nebola použitá) oklamal aj samého seba a z tribúny sa ozval nepekný smiech na adresu Lida. V 2. tretine sa zranil obranca Villiam Achberger, (Achbrgr) a tak zápas sme dohrali v počte 8+1. V tretej tretine pokračovalo trápenie nášho tímu, ktoré vyústilo iba k daľšiemu zraneniu v našom tíme a tak hrali chlapci posledných 5 minút už len v počte 7+1. Nevydarený zápas sa skončil v pomere 13:1 pre domácich, keď sme každú tretinu prehrali o 4 góly.

 

S mikrofón za florbalom, fanúšik Andrej

"Bol to veľmi zaujímavý a dobrý zážitok a aj s málo divákmi tam bola skvelá atmosféra. Prejavili ste veľkú bojovnosť a nepoľavili ste až do konca, aj keď bol súper podstatne silnejší. Ukázali ste veľkú bojovnosť a silného ducha."

 

Florbalové ozveny, vlakvedúci:

"Sekerka tu, Šulla tu, Obšitník tu a Šavel je ktorý?"

 

Autori: Michal Obšitník a Filip Sekerka