Liďáci a Liďáčky na Univerzitných hrách zbierali medaily

05.05.2012 21:40

1. mája sa v hale FTVŠ uskutočnili Univerzitné hry 2012, na ktorých samozrejme nechýbalo mnoho našich hráčov a hráčiek. Najväčšie zastúpenie však bolo v tíme Rýchle strely, ktorý pevnou rukou viedla hrajúca trénerka a zároveň kapitánka Stanka Tomášková. Okrem Rýchlych striel Günthera, Murcka, Holíčka, Mlynarčíka, Vrabca, Maťa Šťastného, sestier Vrankových, Janky Žilkovej a kapitánky Tomáškovej sa v ďalších tímoch predstavili napríklad Golan, Nemčovič, Štrbáň, Vasilenko, Kubovič a mnoho ďalších.

Rýchle strely s prehľadom porážali súperov v základnej skupine a formu si preniesli aj do semifinále, kde vyradili tím Davida Brauna 1:0 po nájazdoch, keď Juraj Pazdera, extraligista z Dolného Kubína, dokázal prekonať brankára súpera 5-krát v rade a poslal tak majoritnú skupinku Liďákov do boja o zlatú medailu. Tam sa stretli s druholigovým tímom FEI STU, ktorý rovnako dospel až do samostatných nájazdov, kde Lukáš Murcko ako posledný hráč efektne preloboval brankára FEI-ky a zabezpečil tak víťazstvo. Po minuloročnom 3. mieste si Rýchle strely polepšili o dve priečky a mohli sa tak zaslúžene tešiť z titulu!

O bronz sa hrala iba séria trestných strieľaní, ktoré mali semifináloví súperi Rýchlych striel dobre natrénované, a tak David Braun, Majka Brezanyiová, Johny Novotný, Martin Môťovský, Dodo Nemčovič a Veronika Weinbergerová pohodlne dokráčali k tretiemu najvzácnejšiemu kovu.

Celý turnaj sa niesol v priateľskej a príjemnej atmosfére, ktorej dopomáhal aj fakt, že kam sa človek pozrel, videl známu tvár, či už z klubu, ostatných súťaží alebo školy. Tešíme sa znovu o rok.

 

autor: Pavol Veninger