Lido Women na východe bezchybné!

07.12.2014 10:39

 

Po dlhšej hracej odmlke zobrali naše devy opäť hokejky do rúk a vydali sa do boja o ďalšie cenné body, a to až do ďalekých končín nášho kraja, do Michaloviec. Tentokrát si viac než úspešne zmerali  sily s bratislavským Florpédom a tímom z Trenčína.

 

ŠK Lido Women - FbO Florpédo Bratislava 3:1

Karásková 2+0, Vítková 1+0, Šišmišová 0+1, Demková 0+1, Shawkatová 0+1

 

Do zápasu proti mestskému rivalovi žienky vstupovali s ničím iným, ako s cieľom zopakovať si víťazstvo z domáceho kola. V tomto duchu sa niesli i prvé minúty, počas ktorých sa Lidu podarilo vsietiť dva rýchle góly, z hokejok Katky KaráskovejBarbory Vítkovej. Ale žiaľ už ku koncu tretiny Liďačky poľavili z nastoleného tempa a ponúkli súperovi viac priestoru na hru.

V druhej pätnásťminútovke sme síce mali niekoľko sľubných šancí, no tie ostali nepremenené. A opäť sa potvrdilo staré známe, nedáš dostaneš, i Florpédo nám pomaly a iste začalo dýchať na chrbát. Inkasovaný gól nás našťastie naštartoval k lepšiemu výkonu, k aktívnejšej a zodpovednejšej hre, od ktorej sme už po zvyšok stretnutia neupustili. Dokonca sa nám podarilo vybojovať i presilovku. Hoc tú sme neodohrali úplne podľa predstáv, no v jej závere sa nám to podarilo pekne rozhodiť, a na naše konto sme pridali tretí gól, ktorým sme si potvrdili ďalší bodový zisk.

 

 

ŠK Lido Women - ŠK 1. FBC Trenčín 4-0

Vítková 2+0, Karásková 1+1, Shawkatová 0+2, Boďová 1+0

 

Kto nevidel môže len ľutovať. Tak by sme mohli v krátkosti, no výstižne zhodnotiť výkon Liďáčiek. Avšak ako je všetkým známe, slová sú asi posledné čím šetrím, tak pekne krásne od začiatku...

Ani sme sa nenazdali  a už nás čakal ďalší zápas, tentokrát so skúsenejším súperom, ktorý nás už neraz dokázal  poriadne potrápiť. Úvod  bol z našej strany ešte trochu rozpačitý, ale postupne sme si hru pekne ukľudnili a priebeh stretnutia vzali do našich rúk. A verte či neverte, nebolo sa len na koho pozerať, ale dokonca i na čo.

V prvých dvoch tretinách sme poskromne nastrieľali dva góly. Ako prvá liďácku striedačku v 11. minúte rozjasala Katka Boďová. Ďalej mimoriadne úspešným bol útok v zložení Karásková-Vítková-Shawkatová, ktorý mal prsty v ostatných góloch. V polovici druhej časti hry si prihrávka Katky Karáskovej našla osamotenú Barboru Vítkovu, a tá poľahky pri zemi plížiacou sa strelou prekonala trenčiansku brankárku.

Kontrolu nad hrou Lido nestrácalo ani záverečnej pätnásťminútovke, Zápas dohralo vo veľkom štýle, súpera takmer k ničomu nepustilo a  gólové konto sa mu podarilo zdvojnásobiť. Do tretice skórovala už neraz spomínaná Barborá Vítková a naše víťazstvo posledných sekundách stretnutia spečatila Katka Karásková.

V neposlednom rade nemožno zabudnúť oceniť viac než chvályhodný výkon našej gólmanky Viki, ktorá úspešne čelila všetkých strelám, a to z hokejok nie len súpera.

 

Dúfame, že v takýchto famóznych výkonoch budú Liďačky pokračovať i naďalej. Najbližšie sa predstavia už dnes a sily si zmerajú s tohtosezónnymi premožiteľmi, tímami z Banskej BystricaPartizánskeho.

 

Evelyna de la Maco