Lido Women z prvého dvojkola s jedným víťazstvom

31.10.2015 19:26

Lido Women na úvod s víťazstvom i prehrou  

Aj Lidožienky sa dočkali vytúženého štartu značnej oklieštenej 1. Ligy žien, v ktorej túto sezónu budú bojovať iba 4 tímy. Za prvým kolom sme cestovali do slávneho Tvrdošína, kde by aj parkety v hale  vedeli rozprávať o tvrdom tréningu tunajších víťaziek extraligy. Čakali nás prvé dva súboje - na úvod sme skrížili hokejky so starým známym Trenčínom a poobede si na nás brúsil zuby tohtoročný nováčik Béčko Tvrdošínu.

ŠK 1. FBC Trenčín - ŠK Lido Women 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)

Kanadské body - Bardoňová 1+0, Vítková 0+1

Vylúčenia (min) - 0:1

V súboji s Trenčankami sme sa zobudili už v druhej minúte, keď loptička z hokejky voľnej hráčky skončila u nás v bráne.  Keďže sme sa z tejto chyby nepoučili, tak sme boli potrestané znova. V 12. minúte sa však aj na nás usmialo šťastie, keď  naša Ivanka Bardoňová, vyzbrojená šošovkami, nemusela hľadať loptičku po ihrisku, využila prihrávku od Barbory Vítkovej, prekonala Trenčiansku brankárku a  vylepšila tak skóre na 1:2. Odpoveď súperiek nenechala na seba dlho čakať a tak sme zasa vyberali loptičku z bránky. Prišla druhá tretina a s ňou aj loptička letiaca na hlavu našej kapitánky Adi Vrankovej, ktorá  neváhala a nechala ju ladne dopadnúť. Nasledovala obávaná presilovka Trenčína, ktorú sme perfektne zvládli vďaka Evke Macovej, ktorá s loptičkou pobehovala ďaleko od našej brány a nedala Trenčankám takmer žiadnu šancu.  Ku koncu tretiny sme poľavili v ostražitosti a tak sa skóre ďalej zvyšovalo opačným smerom ako by sme chceli. Do záverečnej tretiny sme nastupovali plné odhodlania, čo bolo počuť aj cinkotom tyčiek, keď na bránku vystrelila Zuzana Šišmišová a o pár minút neskôr aj Eva Macová. Avšak ako sa hovorí: „Nedáš – dostaneš“, a tak sme dostali ešte dva.

ŠK Lido Women – Fbk Tvrdošín „B“ 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Kanadské body - Bardoňová 2+1, Boďová 2+1, Vítková 1+0, Šišmišová 0+1, Vranková 0+1

Vylúčenia (min) - 0:0

Do druhého zápasu sme nastupovali s obavami nepoznaného, ale aj s chuťou napraviť to, čo sme pokazili ráno. Skóre otvárala znovu Ivana Bardoňová, ktorá perfektne umiestnila loptičku do bránky po prihrávke od Zuzany Šišmišovej. Netrvalo dlho a lavičku rozjasala naša nová posila Margaréta Šovčíková, ktorá tak zmiatla tvrdošínsku brankárku, až si dala vlastný gól.  Zápas sa niesol na našich hokejkách aj naďalej a po prihrávke Ivany Bardoňovej skórovala Katka Boďová.  Tá sa presadila po chvíli znova, keď  počas sledovania tuhých bojov za súperovou bránkou vypľulo loptičku presne na stred kde osamotene stála a šuchla ju z prvej do bránky. A tak sme sa tešili a vyhrávali 4:0. Loptička si síce našla cestu aj do našej bránky, ale my sme bojovali ďalej. Keď Katka Boďová dávala zo stredu naslepo a po zemi prihrávku smerom na bránu, ani len netušila, že zásluhou Barbory Vítkovej znova skončí v bráne.  Zápas sa chýlil ku koncu, išlo do tuhého, súboje boli čoraz tvrdšie, ale ani to nám nezabránilo dať ešte gól. Tvrdošínčankám sa to síce podarilo tiež, ale zo zaslúženého víťazstva sme sa radovali my.


Vyjadrenie Jána Žúbora, ktorý si odkrútil svoju trénerskú premiéru s ŠK Lido Women:  Prvé dva zápasy v sezóne s úplne rozdielnymi výkonmi. V prvom zápase akoby väčšina dievčat hrala florbal prvý mesiac. Zlé dostupovanie, zlé prihrávky, zlá komunikácia, k tomu sa pridalo trocha smoly v premieňaní šancí a na svete bol debakel. Po troch hodinách nastúpilo na druhý zápas úplne iné družstvo. To, čo baby nerobili prvý zápas, teraz od začiatku až po koniec zápasu úplne všetko do bodky spĺňali. Dúfam, že budú pokračovať v tomto trende a potvrdia to už budúci víkend v dvojkole v Topoľčanoch.

Autor článku: Katarína Boďová