Lidožienky odštartovali sezónu víťazstvom

28.09.2014 20:45

 

Tohosezónnej premiéry sa dočkali i žienky z Lida. V prvom zápase si najprv úspešne zmerali sily s tímom z Malaciek a v druhom potrápili  domáci Trenčín.

 

ŠK Lido Women – 1. SC Malacky 3:1

Karáskova 2+1, Tomášková 1+1, Šišmišová 0+1

Strely na bránu: 31:12 (13:5; 14:3; 4:4)

Vylúčenia: 0-1

 

Do stretnutia vstúpili devy s vervou, entuziazmom a zjavnou chuťou po víťazstve. Od úvodného hvizdu vyvíjali neustály tlak a brankárke Malaciek  nedali pokoja. No i napriek našej hernej prevahe ako prvý udrel súper. To, ale Liďáčky nijako nezastavilo. Pokračovali v aktívnej a bojovnej hre i vyplatilo sa. O vyrovnanie sa postarala Katka Karásková. Radostné gólové ovácie ešte ani nestihli utíchnuť a Katka opäť skórovala, a tak nás poslala do tesného vedenia.

Ďalší veľký moment prišiel v polovici druhej tretiny, keď sa sieťka v súperovej bráne, tentoraz zásluhou Stanky Tomáškovej, rozvlnila i do tretice. O jej úspechu sa žiaľ z oficiálnych bulvárnych plátkov a štatistík nedozviete, keďže góla pripísali komu-to inému. Stani, ale nezúfaj! My sme to videli a budeme na to s úžasom ešte dlho pamätať. Náš jasot sa trenčianskou halou i teraz ozýva, slzy šťastia sa stále kotúľajú po našich  lícach a úsmev, ktorý si nám vyčarila na tvári nikdy nezmizne.

Po zvyšok zápasu mohli Lidožienky svoj gólový náskok ešte neraz navýšiť. V závere prostrednej časti hry vybojovala nájazd Aďa Vranková. Ten, ale rovnako ako i nasledujúca presilovka ostal nepremenený. Dokonca to mohlo všetko dopadnúť inak nebyť hrdinského Adinho behu, ktorým zastavila unikajúcu malačianskú hráčku a šťastia, ktoré zas zastavilo loptičku pred bránkovou čiarou.

V poslednej časti Liďáčky z nastoleného tempa ani trochu neupustili, no k úspešnému gólovému zakončeniu to už nedotiahli. Premiéra tejto sezóny vyšla Lidu nad  jeho očakávania a tak sme si na naše konto zaslúžene pripísali prvé body.

 

ŠK Lido Women – ŠK 1. FBC Trenčín 3:5

Stoklasová 2+0, Vítková 0+2, Boďová 1+0, Bardoňová 0+1

Vylúčenia: 4-0

V druhom zápase nás čakal skúsený a technicky vyspelejší protihráč, domáci Trenčín. Žiaľ tentokrát sme to boli my, kto ťahal za kratší koniec. Súper využil hneď prvú ponúknutú presilovku a v štvrtej minúte otvoril gólové konto.  Nemožno hovoriť, že by šance na našej strane v tomto stretnutí neboli, ale pohotovo reagovať na inkasovaný gól sme nedokázali, ba Trenčínu sa podarilo pridať ďalší.

V asistenciách súperovi by sme mohli viesť veľmi plodnú štatistiku. Prvá sa nešťastne vyznamenala Zuzka Šišmišová, a tak súper viedol už trojgólovým rozdielom. Do zápasu nás opäť dostala svojim premiérovým gólom v drese Lida Gabika Stoklasová. Žiaľ netrvalo dlho a do spomínanej štatistiky sa zapísala i Eva Macová, ktorá pekne naservírovala loptičku popred bránu na štvrtý trenčiansky gól. Hra Lida sa začala postupne rozpadať, nedarilo sa dostať k zakončeniu a do šatní sme sa poberali za naozaj nepriaznivého skóre 1:5.  

Do záverečného dejstva, ale Liďáčky nastúpili odhodlané niečo s týmto výsledkom spraviť. A naša aktivita nevyšla na zmar. V úvode tretiny striedačku rozjasala Katka Boďová a na 3:5 necelé tri minúty pred  koncom stretnutia znížila Gabika Stoklasová. Vidina možného zvratu sa postupne stávala aspoň poloreálnou. Súpera sa nám síce podarilo zatlačiť, ale nejako výrazne ohroziť jeho bránu už nie, a tak sme z tohto zápasu odišli naprázdno.

 

Evička Macovie