Lidožienky s ďalším víťazstvom

18.10.2014 09:05

 

Uplynulú  sobotu Lidožienky opäť rozjasali tribúny slávnej Šturák arény. V prvom  zápase s tímom z Banskej Bystricene sa im príliš nedarilo, ale chuť si napravili v druhom, keď rozmietli mestského rivala Fbo Florpédo Bratislava.

ŠK Lido Women – 1. Fbk Quick Sport Banská Bystrica 3:6

 

Vitková 1+0, Vranková A. 1+0, Tomášková 1+0, Janiglošová 0+1, Boďová 0+1,

Vajsáblová 0+1

vylúčenia 0:2 , strely na bránu 18:17

 

Sladký sobotňajší spánok si Liďáčky dopriali ešte i na palubovke. Ani sa nenazdali a už to bolo 0:3 v ich neprospech. Druhá časť hry sa niesla takmer v bezgólovom  duchu a i ten jeden čo padol si na konto pripísal súper. Už to s nami vyzeralo horšie než zle-nedobre, ale čo by to bol za zápas, ktorý by Lido aspoň trochu nezdramatizovalo. Lidožienky si boli vedomé, že s takýmto výpraskom, a ešte k tomu na domácej pôde, odisť jednoducho nemôžu. Zmobilizovali všetky sily čo im ostali, vypočuli rady starších a nastúpili hrdo do boja. V úvode utrpeli ešte nejaké to jedno zranenie v podobe ďalšieho presného zásahu súpera (a potom neskôr ešte jedno), ale čisté konto mu nenechali. Dlhú nastrelenú loptičku z obrany za chrbát bystrickej brankárky umiestnila Barbora Vítková. Onedlho po peknej akcii skórovala i kapitánka Aďa Vranková. Do tretice, a žiaľ v tomto stretnutí i naposledy sme sa radovali vďaka Stanke Tomáškovej. No čas sa neúprosne krátil a napriek úpornej snahe sa Lidožienkam už skórovať nepodarilo. A tak z prvého domáceho zápasu odchádzali s dlhým nosom.

 

 

ŠK Lido Women – Fbo Florpédo Bratislava 7:2

 

Karásková 3+1, Shawkatová 1+1, Braunová 1+1, Vrankova J. 1+0, Boďová 1+0, Vranková A. 0+1,  Stoklasová 0+1

Vylúčenia 1:0

 

V poobednom stretnutí devy z Lida ukázali všetkým prítomným i neprítomným, že sa florbalom dokážu nielen trápiť, ale i baviť. Kvalitný výkon im neprekazili ani rozmery ihriska, ani výmole a nástrahy palubovky či únava.

Skóre už v prvej minúte otvorili sestry Vrankové, ktoré následne napodobnila Katka Karásková. Úspešnej koncovky  sa dočkala i pani Braunová, keď pomalým padáčikom prekvapila florpéďacku brankárku. Bodku za tretinou malo na hokejkách staré známe duo Karásková-Shawkatová, ktoré zvyšovalo na 4:0.

Kontrolu nad hrou Lido nestrácalo ani počas druhej pätnásťminútovky, a na svoje konto si pripísalo ďalšie dva góly.

V záverečnej časti hry sa presadilo i Florpédo. Vidinu čistého konta najprv Viki prekazil súper a následne sa Janke Vrankovie akosi zachcelo ďalších gólov. No tentokrát si trochu bránky pomýlila... V samotnom závere stretnutia sa ešte Katke Karáskovej podarilo vymaniť spod presilovkového kolotoča a upraviť na konečných 7:2.

 

Evička Macovie

Foto: Michal Tomášek