Mladšia prípravka na prvom turnaji tretia

15.12.2014 19:29

 

Na Mikuláša sa v stupavskej športovej hale začala liga aj mladšej prípravky. Túto sezónu si najmladší florbalisti bratislavského regiónu zmerajú sily postupne na 8 turnajoch. Systém na každom z nich je rovnaký; 2 skupiny po 4 družstvách (rozlosovanie tímov je dané dopredu), pričom z každej prvé dve postupujú do semifinále, následne víťazi hrajú o prvé miesto a smutní porazení o pomyselný bronz. Nevedia sa žiadna dlhodobá tabuľka, celkové vyhodnotenie je až po poslednom turnaji.

Našim prvým sobotňajším súperom boli Gajary a bolo z toho historicky zatiaľ najvyššie víťazstvo, aké LIDO kedy dosiahlo v hocijakej súťaži, 26:3. Na našich súperoch bolo vidieť, že viacerí z nich s florbalom ešte len začínajú, v niektorých momentoch pripomínali našich chlapov z úvodu minulej sezóny. Držíme im palce, nech im elán, s ktorým hrali všetky svoje zápasy, vydrží aj naďalej.

Dalším súperom bol pre nás organizátor turnaja zo Záhorskej Bystrice. Tento zápas bol už omnoho vyrovnanejší, no napriek tomu sa nám v prvej tretine podarilo vytvoriť si štvorgólový náskok, ktorý sme si už až do konca ustrážili (13:9).

V poslednom zápase v základnej skupine sme narazili na tím Harmónie. Po dlhšej prestávke na turnaji bol náš rozbeh trochu pomalší, hlavne v koncovke. Po vyrovnanejších prvých dvoch tretinách sme v poslednej desaťminútovke gólovo odskočili a pohodlne dokráčali k víťazstvu aj v poslednom zápase základnej skupiny (7:2).

V semifinále, do ktorého sme postupovali z prvého miesta, nás už čakali Lions Bratislava. Tento zápas bola aj na pomery mladšej prípravky poriadna mastenica :) , no doslova strašná osekávačka. A suverénne najťažších 30 minút, aké sme v sobotu odohrali. Lions sa dostali do vedenia hneď v úvode a od začiatku sme tak doťahovali ich náskok. Chlapci sa však nevzdávali a to ani keď v tretej tretine prehrávali už o štyri góly. Za stavu 7:8 sme mali hromadu šancí na vyrovnanie, dva či trikrát nám dokonca „načapoval“ ich brankár. Zrejme sa prejavila nervozita a prílišná snaha, skórovať sa nám už nepodarilo, naopak krátko pred koncom sme inkasovali na záverečných 7:9. Veľký smútok, slzavé údolie, ale že ešte môžeme skončiť tretí všetkých nabudilo. V poslednom zápase o umiestnenie sme sa opäť stretli s Harmóniou. Tentokrát to už bolo o inom a od začiatku nebolo pochýb o našej výhre. Na niektorých už síce bola badať únava, no všetci makali od začiatku do konca a nakoniec sme zvíťazili 13:2.

Zaskvela sa hlavne dvojica Martin KušnárikSamuel Ferenc (19 a 23 gólov), na ktorých je vidieť, že majú za sebou už aj viacero zápasov v kategórii staršej prípravky.

 

Veľmi prekvapil Janko Bezděk, ktorý pre problémy s pätami nútene vynechal všetky tréningy od septembra. Pochváliť za výkon však treba aj všetkých ostatných; Kristiána Hrúza, Tomáša Kristla, Matúša Pallaya a Aleša Gašparoviča (solídny výkon v bráne).

 

Zmena systému súťaže je podľa nášho názoru veľké plus. Deti v tomto veku potrebujú hlavne veľa hrať a ak za jeden hrací deň odohrajú 3-5 zápasov a za celú sezónu tak 24–40, tak je to pre ne omnoho prínosnejšie ako keby zostal zachovaný systém z minulej sezóny (2x každý s každým; 14 hracích dní a 14 zápasov). Zároveň je to pre klub aj jednoduchšie na organizáciu.

 

ŠK LIDO Bratislava – TJ Sokol Gajary 26:3 (7:1, 12:0, 7:2)

Góly: Kušnárik 9, Ferenc 6, Pallay 4, Hrúz 3, Bezděk 3, Kristl 1

 

ŠK LIDO Bratislava – Tsunami Záhorská Bystrica 13:9 (6:2, 3:3, 4:4)

Góly: Ferenc 8, Kušnárik 2, Hrúz 2, Pallay 1

 

ŠK LIDO Bratislava – Harmónia 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Góly: Ferenc 2, Pallay 2, Kristl 1, Hrúz 1, Bezděk 1

 

ŠK LIDO Bratislava – Lions Bratislava 7:9 (1:2, 3:4, 3:3) – semifinále

Góly: Kušnárik 4, Ferenc 1, Pallay 1, Kristl 1

 

ŠK LIDO Bratislava – Harmónia 13:2 (5:1, 5:0, 3:1) – o 3. miesto

Góly: Ferenc 6, Kušnárik 4, Bezděk 2, Pallay 1

 

autor: Václav Kolátor