Ohliadnutie za prvou polovicou sezóny v MEX

01.12.2014 22:02

Extraligová sezóna dospela do svojej polovice. Ako iste viete, túto sezónu v najvyššej súťaži reprezentuje Lido aj naše A-čko. Po jedenástich zápasoch sa držíme na neutrálnej 10. priečke, avšak vo veľmi vyrovnanej tabuľke. Medzi barážou a play off je rozdiel iba 7 bodov, a tak druhá polovica sľubuje zaujímavé boje!

 

 zdroj: stránky www.statistiky.szfb.sk

 

Liďáci v zápase dajú v priemere 6,45 gólu čo je v rámci ligy celkom slušné, no inkasujú 7,54 gólu. Kráľom strelcov a zároveň aj kanadského bodovania je oravský snajper Jožko Letaši, ktorý si drží jednogólový náskok pred Jožkom Holíčkom, resp. Vasilenkom. Andrej Vasilenko je podľa štatistík ale ten hráč, pri ktorom dá Lido viac gólov ako dostane, keď má v tabuľke pravdy +6! Pomaly sa však už končí hosťovanie Žilinského dua Paulikovič - Kozaňák, ktorých čakajú v Liďáckom drese pravdepodobne už len 4 zápasy. Bude to síce citeľná strata, avšak s tým sme všetci rátali. Celkovo nováčikovia sa v tíme prezentujú dobre. Priniesli na ihrisko mladícku dravosť, čo nám v posledných rokoch chýbalo.

 

 

Nejakú tú otázku sme položili aj trénerovi Halienovi, Jožkovi Letašimu novicovi Lukášovi "Ozymu" Kozaňákovi a benjamínovi Vladovi Grambličkovi.

 

Ako hodnotíš prvú polovicu sezóny z Liďáckeho pohľadu? Lepšie alebo horšie ako si čakal? Čo treba zlepšiť?

Matej Haliena: "No, prvá polovica sezóny, čo sa týka predvedenej hry nebola vôbec zlá. Myslím, že skoro s každým tímom aj z hornej polovice tabuľky sme hrali vyrovnanú partiu a zápasy sa vždy nejako zlomili v náš neprospech. Z môjho pohľadu rozhodovalo množstvo nepremenených šancí, viackrát zbabraná jedna tretina v zápase, niekedy slabšie bránenie a celkové mentálne rozpoloženie v kabíne. Keď na týchto atribútoch popracujeme, myslím, že v odvete môžeme milo prekvapiť hociktorý tím, tak ako sme prekvapili Hurikán. Je to hlavne o kolektívnom duchu a 100%-nom výkone každého jedného hráča v zápase."


Je niekto, kto ťa svojimi výkonmi príjemne prekvapil?

Matej Haliena: "Myslím, že novici v našom tíme sú milým prekvapením, celkovo dobre zapadli herne, ale aj do kolektívu, čo je vždy veľmi dôležité. Veľmi solídne a vyrovnané výkony podáva Maťo Golan, za čo mu patrí pochvala, ale aj ostatní chalani makajú. Brankári by sa však mohli o niečo zlepšiť a v ťažkých chvíľach podržať o niečo viac :) "

 

Kedy sa bude podľa teba lámať chlieb v hre o zostup, baráž, prípadne play off?

Matej Haliena"Ťažká otázka. Z nášho pohľadu uričte v zápasoch s Nižnou, Sabinovom a Prešovom, ktoré hráme doma a mali by sme ich zvládnuť."

 

Z celkového pohľadu extraligy. Prekvapuje ťa aktuálne poradie v Salming Extralige?

Matej Haliena: "Ani nie, liga je aj tento rok vyrovnaná a dalo sa to čakať. Skôr sa asi tak nepočítalo s M-Športom, ale ten už teraz začína strácať pomaly, a že 1.FBC Trenčín bude tak vysoko. Inak myslím všetko sedí."

Už si to polovicu sezóny, tak nám povedz, ako sa ti zatiaľ páči a hrá v útoku s Jožkom Holíčkom?

Vladimír Gramblička: "V Lide sa mi páči. Byť v útoku s Jožkom Holíčkom...Nič viac som si ani nemohol priať."

 

V poslednom dvojkole si o bod predstihol Vasila v produktivite, a si zatiaľ aj najlepší strelec. Doťahuješ sa s ním, alebo štatistiky vôbec nesleduješ?

Jožko Letaši: "Je to tak. Často sa na tréningoch aj pred zápasmi doťahujeme s Vasilom a Gantym, kto má viac gólov, bodov a kto už dlho nevevalil. Tak to bolo vždy a je to iba v rovine srandy. V zápasoch sa už ale sústreďujeme iba na hru a vtedy podľa mňa nikto na to nemyslí."

 

Ako vnímaš čas, ktorý sa ti túto sezónu v Lide už kráti? Tešíš sa späť do Žiliny? Chcel by si sa ďalšiu sezónu vrátiť späť?

Lukáš "Ozy" Kozaňák: "V prvom rade by som chcel poďakovať vedeniu a hráčom, že mi umožnili vstúpiť do tímu a vášho kolektívu. Za čas, čo som posôbil na hostovaní u vás som sa naučil dôverovať si a nebáť sa tvoriť hru. Čim to asi bolo? Moje ego sa neskutočne zvyšilo a ukotvilo, keď mi Treňdo dal dôveru a umiestnil do prvej päťky v backu na prvé zápasy, kde som si neskutočne veril aj sa mi veľmi dobre hralo, ale mojich 15 minút slávy sa skončilo, keď ma Trenďo uzemnil posilnením tretej päťky do útoku. Od tohto momentu som nemal pocit, že by som nejako pomohol tímu k lepšiemu :). Do Žiliny sa veľmi teším! Veď je to môj materský klub, teším sa na chalanov :), aj keď sám neviem ako to bude s hernou činnosťou, ale verím že dostanem svoj priestor ukázať sa aj tam. A či sa vrátim na ďalšiu sezónu to ešte neviem. Je to ďaleko, tak sa nechajme prekvapiť. Na záver by som ešte raz poďakoval chlapom. Ja osobne som sa dosť naučil u vás. Ďakujem vám,  SPOZDRAVOM OZY. :)"

 

 

Každý celok má polovice dve. Toto bola tá prvá a tešíme sa na tú druhú! Ďakujeme za vašu podporu doteraz a veríme, že minimálne rovnako nás budete podporovať aj v ďalšom priebehu sezóny! Vidíme sa na Eláne v predohrávke 15. kola, keď 12.12. privítame na domácej palubovke v ŠH Elán ambicióznu Stupavu! 

 

Autor: Pavol Veninger