Pagáčik mláďenca príhodi a skúsenosťi

25.06.2015 17:42

 

Aj keď to tak nevyzerá, začalo sa leto a s ním aj pre väčšinu florbalistov neodmysliteľné turnaje organizované po celom Slovensku.Na jednom takom bol aj náš hráč Ondrej Pagáč, ktorý sa s nami podelil o svoje dojmy z nedávno konaného turnaja TS CUP v Tvrdošíne. 

 

 

Ondrej Pagáč: Nastúpil som v tíme Warriors Nemšová, a.k.a. ,ako sme sa zhodli v Tvrdošíne na novom názve, Uránové tyče. Skladba tímu bola pestrá, keď v nej nastúpili 2 juniorské reprezentantky (Valéria Malíchová, Viktória Ďuríková), seniorská reprezentantka Viktória Bobotová a reprezentant Veľkej Británie v hokejbale na terajšom svetovom šampionáte Vladimír Porubský a chlapci z Nemšovej a po jednom kuse z Novej Dubnice. Ďalej naším "trénerom" bola reprezentantka a čerstvá posila Švajčiarskeho tímu Wizards Bern Burgdorf pôsobiaceho v najvyššej súťaži Alžbeta Ďuríková.

Kompletná zostava teda bola: Rajníček Tomáš - Viktória Bobotová, Michal Franta, Andrej Patka, Filip Rajníček - Viktória Ďuríková, Valéria Malíchová, Ondrej Pagáč, Vladimír Porubský, Peter Rajníček.

Hrali sme v amatérskej časti, ktorá sa hrala 2x12 minút, systémom 4+1 na zmenšenom ihrisku.
V skupine sme odohrali 5 zápasov proti tímom z Česka a Slovenska. Ďalej do štvrťfinále postupovali iba prví dvaja zo skupiny.
Prvý súper bol tím HAWRVOLTS z Česka. Následkom už štvrtkového večerného sústredenia sme ráno neboli schopný pozbierať sily a gól sa nám podarilo streliť až minútu pred koncom zásluhou Andreja Patku, keď už sme dostali 5 kúskov. Konečný stav 1:5. 
Druhým súperom boli vraj trojnásobný víťazi z minulých rokov Valachien snipers (CZE). Tí na nás vybehli a naložili nám 4 góly za prvú polovicu zápasu. Potom ako keby z nás spomienky na včerajší večer vyprchali a v druhej polovici sme odpovedali rovnako 4 loptičkami v ich sieti. Nakoniec minútu pred koncom dali víťazný gól, a skóre uzatvorili strelou do prázdnej brány. Konečný stav 4:6.
V piatok večer sme sa rozhodli zrelaxovať v Termálnom kúpalisku Oravice a náš sobotňajší súper ORAVA ELITE, v ktorého tíme nastupoval aj bronzový hráč z posledného šampionátu v ľadovom hokeji do 20 rokov Michal Kabáč, ráno poňal prípravu tak ako my večer predtým a vyprášili sme ich 4:1.
Na obed sme hrali s celkom Slovana, nie však bratislavského ale z Rimavskej Soboty ktorý ťažil z našej neschopnosti, keď sme im na 2 góly nahrali do prázdnej brány a tretí sme si doslova strelili my sami. Náskok súpera sme dokázali zmazať v druhej polovici za 2 minúty, ale potom nie a nie dať gól, až dokým sa mne 3 minúty pred koncom nezjavila prázdna brána, po prihrávke od spoluhráča Petra Rajníčka, ako Bucovi v poslednom barážovom stretnutí, ktorého vysvetlenie ako veľmi išla jeho strela vedľa, sme neskôr večer počuli nespočetne krát, avšak moja strela išla asi 100 násobne tak vedľa brány ako Bucova. Výsledok 3:3.

V nedeľu ráno sme hrali posledný zápas proti Johansonovcom a keďže obidva tímy už vedeli pred zápasom, že nepostúpia zo skupiny a večer predtým sa konala aj diskotéka, tak bolo jasné, že vyhrá ten, kto tancoval menej v ten večer, keď zápas sa hral o 8:20 ráno. V zápase, v ktorom sa mi podarilo prvýkrát skórovať na turnaji a to dokonca 2 razy, sme vyhrali bez bez väčších problémov 7:3.
Zo skupiny sme nepostúpili, skončili sme v nej na 4. mieste a celkovo na 12. 

Na koniec dodávam, že víťazom turnaja sa stali hráči IBK Humpolec (SVK).

 

Pagimu ďakujeme za pekný článok a veríme, že do novej sezóny vykalibruje mierítka :)

 

Ak máte podobne pekné spomienky na niektorý letný turnaj, radi ich uvítame a zverejníme :)

 

JH