PRIF UK znovu víťazom vysokoškolskej ligy!

02.04.2014 12:46

Na deň bláznov sa hrali semifinálové a finálové zápasy play off vysokoškolskej ligy, v ktorých nechýbali ani naši zastúpcovia. Za liaheň Liďáckych talentov, PRIF UK, nastúpili z bývalých,súčasných a budúcich Liďákov Vrabec, Braun, Chvála, Mészáros, Paulikovič a Veninger. Za FMFI UK (a.k.a matfyz) to boli Mosný, Egyenes a Dobrovodský.

 

Vysnívaný zápas play off FMFI-PRIF sa odohral už v semifinále, keďže matematici vyhrali základnú časť, zatiaľ čo prírodovedci skončili až štvrtí. Matfyz sa do semifinále prebojoval cez FCHPT s jasným výsledkom 6:0, Prifka sa natrápila s ekonómmi 3:2.

Na semifinálový zápas sa podarilo draftovať z FTVŠ Peťa Nehilu, ktorý už v 7. sekunde dokázal prepašovať loptu za Dobrovodského chrbát. Prírodovedci mali viac z hry, zahodených šancí mali kopec, avšak matfyzáci hrozili nebezpečnými protiútokmi, avšak brankár Mészáros mal zatiahnutú roletu. 7 sekúnd pred koncom dával na 0:2 opäť Nehila

V boji o tretie miesto dokázala partia okolo Andreja Mosného v polovici zápasu zlomiť streleckú smolu a dotiahnuť zápas proti strojárom do víťazného konca po výsledku 3:2. 

Finále sa pre Prifku nieslo v podobnom duchu ako semifinále len s tým rozdielom, že v tomto zápase sme aj prehrávali, no našťastie iba chvíľu. Hra bola potom dlho vyrovnaná. Rozdiel medzi prírodovedcami a feikármi bol ale v tom, že my sme mali Mokyho Mourinha, ktorý po zranení hráča namiešal lajnu, ktorá okamžite slávila úspech, a keď sme sa ujali vedenia, tak sme ho už nepustili. V posledných troch minútach sme troma zlepenými gólmi rozhodli a konečný výsledok 5:2 priniesol PRIF UK už x-tý titul v rade. Prírodovedcká fakulta Univerzity Komenského teda naďalej tróni v historických tabuľkách neohrozene na prvom mieste, keď dokázala triumfovať vo všetkých doterajčích ročníkoch. 

 

 

S mikrofónom za florbalom s Michalom Vrabcom. Kapitánom tohto výberu, ktorý vo finále zahviezdil dvoma gólmi a ukončil tak svoju reprezentačnú kariéru na škole ako z veľkej knihy: 

"Keďže to bol môj posledný súťažný zápas pod Mokyho vedením, tak som sa snažil dať do toho všetko. Tie góly čo som dal vôbec neboli dôležité. Bol to jeden pekný tímový výkon. Ďakujem všetkým chalanom, ktorí reprezentovali našu fakultu a dúfam, že PRIF-ka aj v budúcnosti získa veľa florbalových trofejí."

 

Autor: Pavol Veninger