Prípravák so Snipers očami trénera Halienu

19.08.2014 16:24

Uplynulú nedeľu naše A-čko odohralo prvý prípravný zápas v predsezónnom období s klasickým súperom, Snipers. O krátke zhodnotenie sme požiadali trénera A tímu, Mateja Halienu.

 

"Na zápas proti nabudenému Snipers sme nastúpili bez viacerých opôr (zúčastnili sa turnaja Czech Open v Prahe), avšak to bol náš cieľ, nakoľko sme chceli dať šancu mladým a takisto aj novým chalanom, ktorí sa zapojili do letnej prípravy s A mužstvom. Hneď v prvom striedaní sme vsietili gól, čo nám psychicky určite pomohlo a nabudilo to všetkých chalanov na lavičke.

Pred zápasom som chalanom v šatni prizvukoval, že treba hrať zodpovedne v zadu, vracať sa dozadu po strate lopty, dobre brániť a ísť do zápasu naplno, aj keď sa jedná o priateľský zápas. Chalani sa snažili držať mojich pokynov a myslím si, že na florbal sa dalo pozerať, čo určite môže potvrdiť aj hŕstka divákov v hale. Samozrejme, sme sa v zápase dopustili viacrých hrubých chýb, avšak na tento účel slúžia prípravné zápasy, aby nám tieto chyby odkryli a vedeli sme sa z nich poučiť.

Výsledok 9:5 je však uspokojivý, do zápasu sa zapojili všetci hráči z lavičky, takisto ja som si vyskúšal hráčov na rôznych postoch a premiešaval som útočné aj obranné dvojice. Potešili výkony mladých chalanov ako v poli tak aj v bráne, preto ešte raz všetkým zúčastneným hráčom patrí pochvala."

 

Autor: Pavol Veninger