Prvá výhra dorastencov

15.01.2015 13:37

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava - ŠK Lido Bratislava 6:10 (1:4, 2:2, 3:4)

Kanadské body:  Šimon 3+0, Jakubovič 2+0, Karaba 2+0, Fraňo 1+1, Achberger 0+2, Šmihla 0+2,Čierny 1+0, Šulla 1+0, Čulík 0+1

Strely - 30:18 (8:6, 8:5, 14:7)

Vylúčenia - 3:2

 

Na prvý zápas v novom roku prišla naša dospievajúca mlaď s jasným cieľom vyhrať, pretože prehrať piaty zápas sezóny by už nebolo vôbec pekné. Hurikán bol teda súper, na ktorého sme si trúfali, aj keď hral doma. Začiatok zápasu bol vyrovnaný so šancami na oboch stranách, no prví udreli Hurikánci. Takmer z rohu skóroval Červenakov takou strelou do bližšej šibenice, že v dorasteneckom zápase by ste to pravdepodobne nečakali. Vedenie Hurikánu vydržalo iba niekoľko sekúnd, keď nachytal domáceho brankára Šimon strelou z polovice ihriska. Ďalej sme mali šance aj my aj Hurikán, ale strely končili na tyčkách alebo brankároch. Ľady prelomil až Andrej Čierny, keď si vybojoval loptu, rutinérsky si 4-5-krát zamiešal, obrancom domácich z toho prišlo zle, a tak Andrej vystrelil k ľavej tyčke Hurikánskej brány a tešil sa z gólu asi ako nikdy predtým =). Po chvíli sa presadil opäť najmladší hráč Šimon, keď získal loptu na polovici a v brejku strelou z uhla vymietol pavučiny v pravom hornom rohu. Do konca tretiny sa ešte presadil Šulla. Opäť podarenou strelou.

Tréneri boli s hrou spokojní, a tak v prestávke iba prizvukovali hráčom,  aby nepoľavili. To si zobral k srdcu Karaba, ktorý po dravom prieniku po pravom krídle už v čase 1:18 zvyšoval nádhernou strelou na 1:5. Hurikán sa potom trošku osmelil a začal hrýzť, čo znamenalo gól na 2:5. Ďalej sa im však presadiť nepodarilo, čo neuniesol hráč Hurikáncov a za hrubosť si išiel oddýchnuť na trestnú lavicu. V ponúknutej presilovke padol gól ako z ríše snov, keď si Liďáci rozobrali domácu obranu ako bicykel a po akcií tic-tac-toe, do ktorej sa zapojili štyria hráči, dával gól Fraňo po dokonalej prihrávke Šmihlu. Kto nevidel, nemusí veriť, ale v NHL by tento gól bol v "Plays of the month" =). 100 sekúnd do konca tretiny dokázal súper opäť znížiť na rozdiel troch gólov.

Posledné dejstvo už po  25 sekundách otvoril Šimon po akcií Dominika Šmihlu a zavŕšil tak hetrik. O pár minút však Peťo Šimon nechal svojich spoluhráčov v štichu, keď zbytočne fauloval a Hurikán z presilovky už po 7 sekundách znižoval na 4:7. "Bratislavskí Rangers" si však ďalej hrali svoje, a tak do konca tretiny skórovali ešte dvakrát Jakubovič a raz Karaba, zatiaľ čo Hurikán dal jeden neskutočný gól bekhendom a posledný sekundu do konca. Naša druhá lajna chcela dať gól tak veľmi, že za 30 sekúnd išli domáci trikrát osamotení na Jukla. Raz Peťo zatiahol roletu, raz sa heroicky vrátil znovuzrodený Andy Black, ale na tretí pokus to už súperovi vyšlo.

 

Potešilo: 10 vstrelených gólov, vysoká efektivita, výkon Jukla, neskorý príchod Šimona = 102 angličákov =)

Sklamalo: gól v presilovke v poslednej sekunde, 3 smolne inkasované góly, lacná hra v obrane v poslednej tretine, neskorý príchod Šimona

 

Zápas teda dopadol celkom jednoznačne, aj keď nebyť nepremenených šancí Hurikánu a pozornosti Jukla, tak sa to mohlo vyvíjať inak. Na keby sa však nehrá a my sa tešíme z výhry. Ďalší zápas je na programe 30.1. doma na Eláne proti Záhorskej Bystrici!

 

Autor: Pavol Veninger