ŠK Lido Women pred štartom Z1

25.09.2014 12:04

 

Už tento víkend sa náše ženstvo predstaví v úvodných zápasoch prvej ženskej ligy v Trenčíne proti Banskej Bystrici a Malackám. Obhliadli sme sa preto spolu za letnou prípravou a povypytovali sme sa na novinky z kuchyne tímu priamo šéfkuchára - Martina Šťastného. Príjemné čítanie.

 

Prípravy na novú sezónu vrcholia. Ako prebiehala letná príprava a ako si s ňou a s prístupom dievčat Ty ako tréner spokojný?

Letná príprava prebiehala od 4. augusta bežeckými tréningami 2-3x týždenne orientovanými na rozvoj vytrvalosti kombinovanými s kondičnými cvičeniami na stred tela. Účasť bola statočná a zúčastnené predvádzali poctivé výkony, niektoré predvádzali výkony nad svoje fyzické možnosti ( odporúčam vyhýbať sa trávnatej ploche pri tartanovom ovále na Nevädzovej). Druhá časť prebiehala 25.-31.8 v Šturák aréne dvojfázovými tréningami so zameraním na kondíciu, techniku a herné situácie. Účasť bola historicky najvyššia. Ako tréner som im po záverečnom tréningu poďakoval za kvalitne vykonanú prácu. 

 

Aké zmeny nastali v porovnaní s predošlou sezónou v tíme? Kto tím opustil a kto naopak tím posilnil?

Z pokračovania v našom tíme sa ospravedlnila Romča Kucejová, ktorej odchod zamrzel asi každého, kto ju niekedy videl hrať, počul o jej hre alebo každého kto má rád všetko, čo jej umenie ponúka. Na jej obhajobu ale treba dodať, že sa ospravedlnila z dôvodov, ktoré nás všetkých nútia jej to prepáčiť a zároveň pridala, že ak by sa jej za florbalom zacnelo, prišla by niekedy pomôcť. Z pokračovania sa ospravedlnili aj stálice obrany, Zuzka Andrejčáková a Zorilla, ktoré k danému činu prinútili školské, pracovné a rodinné dôvody, a napokon z najkrajších dôvodov aj Janka Švardová rod. Belanová, ktorej prajeme veľa úspechov v mamičkovskej pozícii.  Naopak sa k tímu už v máji pridali dievčence z Modry,Veronika " Vevina" Vajsáblová a  bránkárska dvojička našej Viki, Dominika "Kura" Kurčinová, ktoré trošku neskôr doplnila Barbora " Koláč" Vitková. Videť , že si baby prešli zápasmi v extralige a preto dúfame, že sa im podarí byť prínosmi aj v našom hala-bala systéme. Návrat k mannschaftu ohlásili dve posily aus Deutschland, Gabika Négliová a Janka Vranková, ktoré budú prínosmi ako na ploche tak aj v kolektíve svojimi výkonmi ale aj kvalitnými hláškami a novými vtipmi.  Ďalšej Gabike , Gabike Stoklasovej, ako čisto novej posile želáme, aby psychicky zvládla začlenenie do kolektívu a aj fyzicky nabehnutie do súťažného kolotoča. 

 

Odohrali ste aj prípravný zápas s Hurikánom, ktorý sa skončil zmierlivo 1:1. Splnil zápas Tvoje očakávania?

Zápas si myslím prebiehal v slušnom tempe, na to že to bola naša prvá konfrontácia v zápasovom štýle. Bolo to krátko po príprave, čiže kondične sme s extraligistom nemali problémy no zaostávali sme v obrannom pásme po stránke taktickej. Ukázal čo treba zlepšovať a na čo sa sústrediť.

 

Bola tu aj možnosť zahrať si extraligu, ale odmietli ste ju, prečo?

Možnosť zahrať si v extralige som zámerne nehal na rozhodnutí dievčat, každá osobne sa mi vyjadrili a povedali svoje názory. Napriek tomu, že často zaznela zvedavosť a túžba si tu extraligu predsalen vyskúšať, sa baby zhodli, či už vedome alebo nevedomky v tom, že ak si niekedy zahrajú extraligu tak jedine takým spôsobom, že si ju zaslúžia celosezónnymi výkonmi v nižšej lige, kde to potrebné sebavedomie nadobudnú. Napríklad po vzore našich mužov.

 

V porovnaní s minulou sezónou nastali isté zmeny v ZI. Hrací čas sa skrátil na 3x15 minút, na strane druhej Vás však čaká väčšia porcia zápasov, až 24. Čo na tieto zmeny hovoríš?

Ja osobne si myslím, že skrátenie hracieho času nevyrieši problémy, kvôli ktorým bola táto zmena vykonaná. Turnajovým systémom hráme už dlho na to, aby som si aj ja všimol, že druhé zápasy v hracom dni sú náročné na kondíciu či fyzickú tak aj psychickú, čo ide na úkor kvality zápasov. Na druhej strane som rád, že tých víkendov bude aj po odhlásení jedného z tímov stále dosť. Sám som zvedavý, čo to urobí s úrovňou ligy a jednotlivých tímov a či už sa konečne víťaz ligy odváži postúpiť do extraligy.

 

Aké máte ciele do novej sezóny a s akým umiestnením budeš spokojný?

Konkrétne ciele do sezóny sme si  s dievčatami nedávali. Istotne by som dievčatám strašne rád doprial nejakú medajličku, no úroveň ligy ide hore a na také vysoké umiestnenie treba aj nejaké to šťastíčko.  Ale ja ako ich florbalový poradca budem spokojný, ak sa nám podarí sa stretávať v zdraví na tréningoch v čo najväčšom počte s čo najväčšou motiváciou a chuťou sa zlepšovať, aby sme po každom zápase mohli byť spokojní s odvedenou prácou. 

 

Hoci aj v tomto tíme je veľká fluktuácia hráčok, niektoré baby trénuješ už tri roky. Ako by si zhodnotil progres, ktorý za toto obdobie zaznamenali a ako sa za tie tri roky zmenili?

Napriek tomu, že vidím holky dosť často v intervaloch, v ktorých až tak zmenu nebadať, som si aj ja na pár tréningoch uvedomil, že keď si niektoré naše "starešiny" porovnám s prvými tréningami a zápasmi, tak je to pekný pohľad a dnes sa už ich hra momentami začína na florbal podobať. Niekedy ešte oprášim svoja halovky a zahrám si s nimi a priznávam, že už až takú srandu si z nich robiť nemôžem ba miestami sa hanbím aj ja. Vidím to aj na dievčatách, ktoré naskakujú do rozbehnutého vlaku a zlepšujú sa dosť rýchlo najmä vďaka nasadeniu na tréningu, ku ktorému ich tie skúsenejšie nútia. A v neposlednom rade mi o zlepšení hovoria aj ľudia, ktorí sa ukážu po nejakom dlhšom čase na tréningu alebo na zápase a povedia, že sa na to už normálne dá pozerať :)

 

Ďakujeme šéfkuchárovi za rozhovor a veríme, že spolu so svojimi podriadenými uvarí v tejto sezóne všetkým fanúšikom Lida kvalitné florbalové porcie. :)

 

JH