Starší žiaci vyhrávali, prípravkári zbierali skúsenosti

18.11.2019 22:29

Prípravka

ŠK Lido Prírodovedec – Florpédo Bratislava         6:8 (1:2, 0:4, 5:2)
ŠK Lido Prírodovedec – Tsunami Záhorská Bystrica Modrí            13:15 (6:3, 3:4, 4:8)

Naši najmenší bojovníci nastúpili opäť na meranie síl s rovesníkmi z Bratislavy, tentokrát však bez chorého trénera Adama Vargu, no Jozef „Buco“ Mlynarčík ho zastúpil statočne. V prvom zápase malé ratolesti bojovali ako draci a viac gólov ako súper dali až v tretej tretine a tak im ušiel pocit z víťazstva iba dva góliky.

Druhý zápas bratislavskej staršej prípravky odohrali malí námorníci proti Tsunami, čo bol prvý zo série víkendových zápasov proti tímu zo Záhorskej Bystrice. Divácka kulisa rodičov si prišla na svoje, keď padlo dovedna až 28 gólov a deti si teda do sýtosti natrénovali dávanie gólov a radosť z nich. Aj v druhom zápase deti nechali všetko, a aj keď chvíľu boli smutné, tak veríme, že pozitívna emócia a nadobudnuté skúsenosti prevládali.

Starší žiaci

ŠK Lido Prírodovedec  - Tsunami Záhorská Bystrica          13:1 (4:0, 2:1, 7:0)

Kanadské body: Skysľak 3+2, , Gero 2+1, Morávek 1+2, Hollý 2+0, Hrdlička 2+0,  Író 2+0, Roľko 1+1, Haršány 0+1, Kušnárik 0+1, Markus 0+1, Olexa 0+1, Tallo 0+1

Vylúčenia – 2:2

Sobota v Eláne patrila florbalu ŠK Lido a už o 13:00 sa jej ujali starší žiaci, ktorí boli druhý Liďácky tím, ktorý čelil Tsunami. Menej skúsený tím Záhorákov poskytol domácim možnosť trestného strieľania už po 16-tich sekundách, ale Samo Morávek proti súperovmu brankárovi nepochodil. Nemusel si však z toho robiť ťažkú hlavu, o chvíľu nahral Gerovi, ktorý otvoril skóre. Gólostroj Lida sa naštartoval a postupne sa presadil dvakrát Író a raz Hrdlička. Prvá tretina tak skončila 4:0 v náš prospech.

V druhej časti sa pokračovalo v nastolenom trende. V polovici zápasu dával na 5:0 Jakub Skysľak, avšak hosťom sa podarilo prekonať čaro Jankecha a znížili na 5:1. Do konca tretiny sa ešte samostatne presadil Morávek.

V poslednej časti súperom došli sily čo vyústilo do siedmych gólov v ich sieti. Zverenci trénera Pavlovského teda vyrovnali minisériu s Tsunami na 1:1 a z chuti si zahrali.

ŠK Lido Prírodovedec – Snipers Bratislava „C“    6:4 (3:2, 1:0, 2:2)

Kanadské body: Skysľak 1+1, Beták 1+0, Gero 1+0, Író 1+0, Marioth 1+0, Takáč 1+0, Ferenc 0+1, Kušnárik 0+1, Morávek 0+1, Roľko 0+1

Vylúčenia – 0:2

Druhý zápas žiakov bol takisto špeciálny, keď sa postavili proti Snipers „C“ vedeným Andreasom Riegerom, ktorý ešte v minulej extraligovej sezóne obliekal dres „Rangers“, no v letnom prestupovom období sa pobral konkurenčnému Snipers. Na zápas prišlo kopec divákov, ktorí vytvorili výbornú atmosféru a aká bola atmosféra, taký bol aj zápas. Lepšie vykročili hostia, keď po 110 sekundách vyhrávali zásluhou Beňa. Odpoveď 14-ročného Liďáka Betáka však nenechala na seba dlho čakať a už o 14 sekúnd vyrovnával na 1:1. Do dvojgóloveho vedenia sa dostali domáci zásluhou gólov Íra z 10. minúty a iba 11-ročného Mariotha z 12. minúty. Kontaktný gól však súper vsietil tesne po našom treťom.

Druhé dejstvo bolo na góly chudobnejšie, avšak nasadenie a výkony neupadali. Jediný gól prostrednej časti hry pribudol na konto kapitánovi Skysľakovi.

Dráma ako od Hamleta eskalovala. V polovici tretiny bolo vyrovnané, keď sa v rozmedzí niečo vyše dvoch minút presadili Duránik Pacek – 4:4. Mladí námorníci však ukázali nezlomného ducha a už po 43 sekundách rozvlnil sito za hosťujúcim brankárom Lukáš Takáč po asistencii Kušnárika. Hala sa z polovice tešila, z polovice smútila, každopádne atmosféra bola lepšia ako na niektorých extraligových zápasoch, čo si chlapci určite užili. Už o minútu sa z predbránkového priestoru presadil chladne Gero a už sa nám ľahšie dýchalo. Snipers sa do nejakých šancí dostali no Vajda už za svoj chrbát gól nepustil a spoluhráči mu pomáhali dobrou kombinačnou hrou a viedli zápas do víťazného konca.

Florbalové ozveny, Michal Vico, extraligový center na tribúne:
„Tí chlapci si nahrávajú lepšie ako my.“

Jubilant Peter Pavlovský, ktorý pár dní pred zápasmi po druhýkrát v živote oslavoval 20 rokov teda dostal pekný darček, a to nie len od zverencov, ale aj od #lidorodiny, v spolupráci rodičov a trénerského kolegu z mladších žiakov, Maroša Mariotha! Peťovi Športový klub LIDO gratuluje, ďakujeme za odvádzanú prácu a prajeme hlavne pevné zdravie a veľa úspechov na každom poli, na ktoré vstúpi!

Najbližšie sa starší žiaci predstavia o týždeň v nedeľu v novom domovskom stánku Tsunami v Záhorskej Bystrici o 14:30 proti Hurikánu Inspiro a následne o 15:45 proti druhému tímu Tsunami ZB Modrí, ktorí momentálne figuruje na 3. mieste tabuľky starších žiakov. Cez víkend hrá Lido snáď vo všetkých kategóriách, takže kamkoľvek prídete, bude vaša podpora vítaná!

Autor: Pavol Veninger