Staršia prípravka s dvomi výhrami z prvých piatich zápasov

03.12.2014 18:32

 

Do novej sezóny vstúpila naša staršia prípravka celkom úspešne. Najskôr sme 16. novembra v Modre narazili na Tsunami Záhorskú Bystricu „A“ a v peknom zápase napokon vyhrali 4:3. Zakaždým, ako sme sa dostali do vedenia, dokázalo Tsunami vyrovnať. No na náš štvrtý gól už odpovedať nedokázali, o čo sa pričinila aj brankárka Terka Somorovská, keď minútu pred koncom zápasu vytiahla „big save“.

Ďalšiu dvojicu zápasov sme odohrali 22. novembra v Stupave. Tam sme si ráno zmerali sily s Lions Bratislava a boli z toho ďalšie dva body (výhra 6:4). Levy síce vyhrali prvú tretinu 2:1, no v ďalších dvoch tretinách sme zúročili svoju prevahu a otočili skóre na svoju stranu. Darilo sa najmä Adamovi Petrovičovi Alexovi Baginovi. V ďalšom stretnutí proti Modre sme už tak úspešní neboli. Zápas vyzeral ako hra Dávida s Goliášom, doslova. Modrania boli oproti našim chlapcom o dosť vyšší, rýchlejší, rozhodne zohratejší a zaslúžene vyhrali 9:2. Prvé dve tretiny sme úplne zaspali (0:4 a 1:4) až v poslednej 15-minútovke sme boli ako-tak vyrovnaným súperom (1:1). Šancí na lepší výsledok sme mali celkom dosť, no vylámali sme si zuby na súperovom brankárovi, ktorý toho dosť pochytal.

Zatiaľ posledné dva zápasy sme odohrali 30. novembra v Malackách a za súperov sme mali oba výbery Snipers Bratislava. Aj proti Snipers Black aj proti Snipers Orange sme sa presadzovali len veľmi ťažko. Prejavilo sa to, že nie sme ešte vôbec zohratí, keď skoro polovicu tímu tvoria noví hráči, ktorí s nami trénujú pár mesiacov. Súperi nás vyškolili (Black – 1:6, Orange – 2:15), výsledok je však druhoradý. Najdôležitejšie je naberanie skúseností a to sa nedá inak, ako hrať veľa zápasov, v ktorých prídu aj takéto prehry.

Ďalšie body sa pokúsime získať 13. decembra na nami organizovanom ligovom kole na Šturáku, kde našimi súpermi budú Tsunami Záhorská Bystrica „B“ a TJ Sokol Gajary. Držte nám palce.

 

Tsunami Záhorská Bystrica „A“ – ŠK LIDO Bratislava 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

FBC Lions Bratislava – ŠK LIDO Bratislava 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

ŠK LIDO Bratislava – FBC BlueBerries Modra 2:9 (0:4, 1:4, 1:1)

ŠK LIDO Bratislava – Snipers Bratislava Black 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

ŠK LIDO Bratislava – Snipers Bratislava Orange 2:15 (0:5, 1:3, 1:7)

 

autor: Václav Kolátor