Tento rok to bude zasa o niečo lepšie - Adam Hopocký

20.09.2012 22:10

 

ŠK Lido to nie sú len družstvá mužov, žien, či juniorov. Rovnocennou súčasťou našej organizácie sú i mladší či starší žiaci. V sérii rozhovorov s našimi hráčmi pokračujeme práve s obrancom starších žiakov, Adamom Hopockým.

 

V krátkosti sa nám predstav, kto si, odkiaľ si, kam chodíš do školy, ako si sa dostal k florbalu?

Som Adam Hopocký, chodím na základnú školu na Žitavskej ulici, k florbalu som sa dostal cez školský krúžok, kde ma trénoval pán učiteľ Vnuk, ktorý mi povedal o Lide :)

Patríš k najskúsenejším chalanom v starších žiakoch. Ako zvládaš pozíciu pri usmerňovaní mladších alebo menej skúsených chlapcov?

Som rád, že môžem ostatným pomôcť, a dúfam, že to berú ako pomoc a nie ako komandovanie.

S kým sa ti hrá najlepšie v obrane a prečo?

Dobre sa mi hrá s Marekom Križanským, lebo s ním už dosť dlho hrám nie len v klube, ale aj v škole a je to skvelý spoluhráč, krásne sa s ním dá na všetkom dohodnúť a je s ním fajn súhra.

Po minulej sezóne veľa dôvodov na radosť nebolo. Ako to vidíš tento rok?

Myslím si, že to bude lepšie, prišlo pár dobrých rýchlych hráčov a aj tréner to bude mať trochu iné, môže byť trošku kreatívnejši v tvorbe pätiek tým, že ma viac hráčov. Tento rok to bude zasa o niečo lepšie.

S väčšinou spoluhráčov sa každý deň stretávaš v škole a zápasíš po ich boku nie len s florbalom, ale aj s matematikou, fyzikou a mnohými ďalšími predmetmi. Funguje aj tam kolektívny duch a tímová spolupráca? smile

Áno, funguje to veľmi dobre je skvelé mat spolubojovníkov aj v inom poli ako na tom florbalovom.

Teraz si ôsmak. Budúci rok ťa čaká monitor a príjmačky na strednú školu. Vieš už kam by si chcel ísť? Budeš aspoň trošku prihliadať aj na to, či je bude florbal na škole dominantný šport?

Chcel by som íst na Elektrotechnickú na Zochovej v Bratislave. Moc na tom prihliadať nebudem. Ak by bol aj na škole florbal, bol by to len dalši bonus. Ale toto pri mojom výbere školy nebude až také podstatné.

Chceš niečo odkázať spoluhráčom, fanúšikom (fanynkám =)), vedeniu, trénerovi alebo internetovej komunite ŠK Lido?

Fandite nám a držte palce :) A fanynky príďte na zápas, radi vás uvidíme, hlavne bránkar Vlado Kollárik, ktorému zdvihnete morálku, ako aj celému tímu. :)

 

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa radosti z florbalu!

 

autor rozhovoru: Pavol Veninger