Úvod do extraligy bez bodu

21.09.2014 20:31

Na úvod čakali našich A-čkarov Trenčania. V sobotu sme na domácej pôjde privítali 1. ŠK FBC Trenčín v otváracom zápase extraligy, dnes sme si zmerali sily z ich mestským rivalom M-Športom Trenčín.

 

ŠK LIDO Prírodovedec - ŠK 1.FBC Trenčín 10:15 (1:4, 4:5, 5:6)

Kanadské body: Günther 4+0, Letaši 2+2, Vasilenko 0+4, Paulikovič 1+2, Holíček 1+1, Kazimír 1+0, Kozaňák 1+0, Hordosy 0+1

Strely na bránu: 32:51 (10:11, 10:14, 12:26)

Vylúčenia: 1-1

 

Po úvodnom ceremoniáli Liďáci na mladých Trenčanov hneď vybehli a už vo svojom druhom striedaní sa presadila posila zo Žiliny, Lukáš Kozaňák. Do polovice tretiny sa hostia pozbierali a začala sa hrať vyrovnaná partia. V čase 10:48 dorovnali, a od pätnástej minúty do konca tretiny sa im podarilo vsietiť ešte 3 góly po našich chybách. Do šatní sa teda išlo za stavu 1:4, no až na občasné fatálne chyby v obrane hra bola celkom uspokojivá. 

Úvod druhej tretiny patril opäť nám, keď sa po prihrávke Paulikoviča spoza brány presadil ofenzívny zadák Kazimír. Trenčania síce na tento gól ešte odpovedali, no v čase 7:49 to už bolo 5:5, keď sa postupne presadili Paulikovič a dvakrát Günther. Z vyrovnaného stavu sme sa ale tešili iba necelé dve minúty, keď poslal Trenčín do vedenia druhým gólom Bičan. Do konca druhej tretiny ešte zvýšil Trenčín na náskok až 4 gólov, a tak to po dvoch tretinách bolo 5:9. 

Do posledného dejistva nastupovali domáci stále odhodlaní s výsledkom niečo urobiť. Po 31 sekundách sa opäť chopili iniciatívy chlapci z prvého útoku, tentoraz však nie Gűnther, ale trošku tradičnejší strelec, Letaši. Potom sa však s gólmi roztrhlo vrece a v ďalších 37-ich sekundách skórovali dvakrát hostia a jedenkrát sa ešte presadil Günther. Na 8:11 stiahol v čase 8:10 (nepliesť si skóre s časom!) po dorážke Holíček. Hostia však opäť odskočili na rodziel štyroch gólov. Do útoku však opäť zavelil gólom Letaši. O minútku nato sme dostali možnosť presilovky, a chlapci sa na vrchu "dáždnika" ponúkali ako prehnane slušní ľudia pri vstupe do autobusu, no prvého to omrzelo nášho kapitána a strelou od polovice dosiahol štvrtý gól v zápase. V čase 13:56 sme sa teda dostali na rozdiel dvoch gólov. Šance pokračovali, ale hostí držal nad vodou ich brankár. S pribúdajúcim časom prichádzal risk, a s ním aj koniec našim nádejám keď Trenčania zachytili, výhod Veningera, z ktorého sme dostali na 10:13. V poslednej minúte sa ešte z breakov dvakrát presadili hostia a stanovili na konečných 10:15.

 

Potešilo: počet divákov, 10 vstrelených gólov, nezlomný duch

Sklamalo: fatálne chyby v obrane, 15 inkasovaných gólov

 

M-Šport Salming Trenčín - ŠK LIDO Prírodovedec 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)


Kanadské body: Letaši 2+0, Vasilenko 0+2

Strely: 30:37

Vylúčenia: 2-2

 

V nedeľu nás na trenčianskom Ostrove privítala nádherná nová hala M-Športu Trenčín. Idylku zápasu ale pokazil okrem prehry aj fakt, že ráno sa pokazilo auto trénerovi Halienovi a hráči čo mali ísť s ním to stihli do Trenčína len tak tak. Ďakujeme pánovi Dobrovodskému, že nás v tejto situácií zachránil! Úvod zápasu bol taký oťukávací, s loptou na našich hokejkách. Náš platonický tlak "Salmingáči" sem tam prerušili nejakým protiútokom alebo strelou, ale prvých 12 minút sa nič podstatné nedialo. Potom sa podarilo presadiť domácim prvým gólom, na ktorý o 4 minúty nadviazal Matejka gólom z hranice bránkoviska, keď sa dostal k odrazenej lopte spoza brány. Liďáci sa snažili odpovedať, no bez úspechu, a tak po 20-ich minútach svietilo na tabuli 2:0.

V prestávke náhradný tréner Vasilenko stručne a výstižne vypichol čo treba zlepšiť, zmenil taktiku a išli sme na to. Na konci prvej tretiny sa nechal za vysokú hokejku vylúčiť exDubničan Ondro Pagáč, a tak to boli práve Trenčania, čo sa sa presadili presilovkovým gólom v úvode druhej tretiny. Hra sa potom presúvala zo strany na stranu, s miernou prevahou "matejkovcov", avšak boli sme to my, čo skórovali. Vasilenkovu strelu dorazil Jožko Letaši a znížil na rozdiel dvoch gólov. O pár minút na to však dvomi zlepenými gólmi domáci odskočili až na 4 góly. Vtedy sme si zobrali timeout, premiešali zostavu a vydali sme sa rozhýbať Liďácku lokomotívu. Svoje prvé extraligové minúty si v našom drese odkrútil aj Rasťo Bencel! Lokomotíva sa pomaly rozbiehala, ale do konca tretiny sa nám už skórovať nepodarilo.

Posledná tretina sa niesla pod našou taktovkou, keď už po 56-ich sekundách zakončil krásnu tic-tac-toe akciu Oravák Letaši. Náš tlak sa stále stupňoval, Veninger mal roboty roboty menej a menej, no skórovať sa nám už nepodarilo. V nedeľu nám pušný prach zvlhol, no prispel k tomu aj výborne chytajúci brankár domácich, ktorý nastúpil na poslednú tretinu. Šance mali aj Trenčania, no na skóre sa už dokonca nič nemenilo. 

 

Potešilo: celkový dojem zo zápasu

Sklamalo: slabá koncovka, pokazené autá Halienu a Grambličku

 

S mikrofonom za florbalom s tichým chlapcom, Jožkom Holíčkom:

"V zápase s 1.FBC sme inkasovali priveľa gólov, dostať 15 gólov skrátka nemôžeme. Samozrejme nejde to len na vrub brankára / brankárov, chyby v obrane a nedostatočné blokovanie striel sa pod to podpísali taktiež. Na druhej strane keby sme popremieňali šance čo sme mali, mohol zápas dopadnúť inak. Ja sám som mal 5 tutoviek. Mrzí to o to viac, že sme mali na to poraziť FBC, a to sme nehrali na Štúraku... V zápase s M-Športom sme hrali lepšie ako v sobotu, inkasovali sme len 5krát, ale zas sme nepremenili šance ktoré sa nám naskytli. Súper však hral veľmi dobre, takticky a s rozumom. Mrzí ma moja chyba pri prvom góle. Toto už skrátka nie je prvá liga, v extralige potrestá súper každú chybu. Avšak ako povedal „tréner“ Vasilenko, nemáme sa za čo hanbiť, všetci chalani odviedli dobrú robotu."

 

Prvé dve kolá sme teda nezískali ani bod. V úvodnom zápase sme si spomenuli, že v extralige sa za chyby platí trojnásobne ako v prvej lige. V druhom zápase sme horší určite neboli, no niekto prehrať musel a bohužiaľ to dnes vyšlo na nás. Ďakujeme všetkým, čo prišli podporiť a pomôcť na domáci zápas a tešíme sa, že o dva týždne vás príde na zápas proti Nitre ešte viac! 

 

Autor: Pavol Veninger