TJ A - FbO Nižná - Šk Lido Prírodovedec                9:4 (4:0, 3:2, 2:2)

Kanadské body: Rieger 2+0, Slezák 1+0, Gažík 0+1, Žilka 0+1

Strely - 32:18

Vylúčenia - 2:2

Tradičné derby v Tvrdošínskej športovej hale tento rok bolo v réžii domácich, keď po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 4:0, keď po bezgólových dvanástich minútach začali úradovať elitní hráči súpera a Lido spadlo do hlbokej priepasti, z ktorej sa už do konca zápasu nedokázalo vyhrabať. Iskierku nádeje vykresali v polovici druhej tretiny Slezák s Riegerom, keď v rozmedzí 6 sekúnd dokázali znížiť na 5:2, no množstvo chýb na našej strane bolo nezlučiteľné s výhrou v zápase, keďže hráči Nižnej nepotrebujú kolkované žiadosti na to, aby trestali chyby. V zápase sa podarilo Bratislavčanom skórovať ešte dvakrát, keď sa presadil po druhýkrát Rieger a jeden gól si domáci dali vlastný. Richard Lelák sa do zápisu dostal tiež, bohužiaľ iba nepremeneným trestným strieľaním.

Potešilo: bojovnosť aj za nepriaznivého stavu

Sklamalo: 9 inkasovaných gólov, prehra s Nižnou, množstvo individuálnych chýb

S mikrofónom za florbalom, Roland Bluska (pre szfb.sk):

„V Tvrdošíne sa nedá hrať florbal ako ho poznáme. Rozhoduje tam dravosť, agresivita pri mantineloch a to, kam ukáže rozhodca. My nemáme hráčov na to, aby hrali po celý zápas fyzické súboje. A preto nám nejaký čas trvalo, pokiaľ sme sa vyrovnali hre súpera, no už sme prehrávali vysokým rozdielom. Efektivita top kanonierov Nižnej je obrovská. A v kombinácii s dravou hrou zvyšku mužstva je to ťažko zdolateľný súper. Som rád, že tento zápas máme za sebou ešte pred prvou snehovou nádielkou a mrazmi, že v hale bolo denné  svetlo, žinenky a že sa nikto nezranil. Odteraz sa môžeme sústrediť už iba na zápasy, ktoré si budeme rozhodovať vlastnými výkonmi a v kombinácii s vlastnou hrou.“

S mikrofónom za florbalom, Herr Gažík:

„Zápas sa zlomil v momente, keď sme dostali prvé štyri góly v rýchlom slede. Potom sme s Nižnou držali krok a myslím, že sme ukázali aj charakter tímu, že sme sa nevzdali a bojovali sme ďalej. Na tento zápas treba rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na zvyšok sezóny.“

Tento víkend majú Liďáci voľno a na ďalšiu im začína šnúra deviatich (!!!!!) zápasov v Bratislave, čiže až do polovice januára nevytiahnu päty z hlavného mesta a niečo takéto si nepamätá azda nikto. O dva týždne bude našim súperom Florko Košice.

Autor: Pavol Veninger