Z trenčianskych tímov sme vyťažili 3 body

22.12.2014 14:55

ŠK 1. FBC Trenčín - ŠK LIDO Prírodovedec 11:5 (5:2, 3:0, 3:3)

Kanadské body: Bencel 2+0, Paulikovič 1+1, Kazimír 1+0, Vasilenko 1+0, Gramblička 0+1, Had 0+1, Letaši 0+1

Strely - 34:36 (15:13, 9:3, 10:20)

Vylúčenia - 5:3

 

 

V piatok večer sme sa v predohrávke stretli s aktuálne prvým tímom tabuľky ŠK 1.FBC Trenčín. Prvý zápas sme prehrali po divokej prestrelke 10:15, a tak sme ju prišli na Trenčiansky gerflor odčiniť.

Začiatok vyzeral sľubne, keď po dravom prieniku Grambličku na začiatku štvrtej minúty už rozhodcovia krížili ruky nad hlavou a na ponúknuté trestné strieľanie sa postavil kanonier Letaši. Toho však v trestnom strieľaní Mészáros vystihol, a tak sme pokračovali ďalej v presilovke. V nej sa po peknej prihrávke od Paulikoviča presadil Vasilenko. Vedenie nám však vydržalo iba minútu, keď Ondreja Pagáča trafila lopta a prelobovala Dobrovodského. O chvíľu na to musel pri prieniku Trenčanov zaťahovať ručnú Mosný a Mitucha z trestného strieľania s prehľadom zavesil po víko. Hosťom sa ešte podarilo vyrovnať. Po akcií Havrana Hada zužitkoval svoje skúsenosti z MLB Bencel a skákajúcu loptu upratal tam kam patrí - do trenčianskej brány. Bohužiaľ, tam sa obstojný výkon našich skončil. Do konca tretiny nám domáci nasúkali z brejkov ešte 3 góly, na ktoré nemal Dobrovodský nárok.

Druhú tretinu pridal Trenčín ešte 3 góly a 20 minút nás dusil ako v tlakovom hrnci. Prepady útočníkov každé jedno striedanie už začali byť frustrujúce pre celú obranu aj brankára, a tak sa začali kopiť chyby. Trenčania mali za tretinu síce len 9 striel na bránu a 3 góly, ale čo všetko prestrelili, by sme zrátali asi až na prstoch troch rúk.

V tretej tretine sa hra trošku zlepšila, ale Trenčianskej protiútoky boli aj naďalej smrtiace a dostali sme z nich znovu 3 góly. Smerom dopredu sme boli aktívnejší, obstreľovali sme domácu svätyňu čo to dalo, no poväčšine len do hrude Mészárosa, a keď sa nám podarilo trafiť to aj inde, tak sme boli vychytaní. Tri zásahy sme však aj napriek tomu zaznamenali. Hneď v úvode tretiny rozvlnil sieť na našu radosť druhým gólom Bencel. V polovici tretiny využil presilovku a chybu v Trenčianskej rozohrávke Paulikovič. Posledný gólový zápis na našej strane patril veľeskúsenému, ostrieľanému (doslova) veteránovi Kazimírovi, ktorý rutinérsky zužitkoval krásnu prihrávku od Letašiho a mohol sa tešiť tak, ako to v Lide robí už desaťročie. Zápas sa teda skončil 11:5 a dovolím si tvrdiť, že to bol jednoznačne náš najhorší zápas v sezóne a môžeme byť radi, že to dopadlo "len" takto.

 

Potešilo: 2 využité presilovky

Sklamalo: defenzívna hra najmä útočníkov, obrovské chyby, 11 inkasovaných gólov, prehrávanie osobných súbojov

 

Najlepší hráči našimi očami: Mitucha - Bencel

 

 

ŠK LIDO Prírodovedec - M-Šport Salming Trenčín 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Kanadské body: Gramblička 2+1, Letaši 2+0, Holíček 1+0, Golan 0+1, , Paulikovič 0+1, Veninger 0+1

Vylúčenia: 0:1

 

V nedeľu nás čakal posledný zápas v tomto roku proti  rivalovi Salmingu na čele s Matejkom. Matejkovci v sobotu zvíťazili s Hurikánom a body chceli určite zobrať aj nám. Avšak rovnaké plány sme mali aj my!

Úvodných 5 až 10 minút sa nieslo v duchu zaklínania hadov. Oba tímy vyčkávali čo spraví súper, obrany boli pozorné a brankári nemali takmer žiadnu prácu. Potom sa to však trošku rozbehlo. V čase 10:41  skóroval najmladší člen nášho tímu, Vlado Gramblička a poslal nás tak do vedenia. Toto bol veľmi dôležitý moment, pretože proti ultra defenzívnemu tímu z Trenčína sa manko dobieha veľmi ťažko. O dve minútky na to sa nenechal zahanbiť ani najproduktívnejší hráč, Jožko Letaši a už sme viedli o 2 góly. Salming sa snažil znížiť, avšak Veninger spolu s jeho spoluhráčmi odolali, a tak sa do šatní šlo za skromného, ale priaznivého stavu 2:0.

Druhá tretina začala svižne, keď žralok Gramblička opäť vybojoval trestné strieľanie, keď donútil súpera hrať v malom bránkovisku. Tento krát sa na stred postavil lišiak Paulikovič. Pomalým krokom sa dostal až k brankárovi, natiahol si ho, a keď už mal pred sebou odkrytú bránu tak premárnil správny moment a Trenčiansky strážca tigrím skokom dostal Patresa do úzkych čím si ustrážil svoj priestor. Následnú presilovku sme nevyužili. Šachová partia pokračovala. Slovami Daniela Dobrovodského: "Je mi z toho zle. Z tých nervov. A Gantymu asi 2-krát tak!" =) V čase 9:38 si pripísali Matejkovci prvý zásah, keď Mikolaj získal svoju druhú asistenciu v sezóne (dovtedy 26+1) a pekným pasom ponúkol kapitánovi Matejkovi prázdnu bránu a ten sa v takých situáciach nemýli. Liďáci mali tiež šance, najmä prvý útok, ale všetky pokusy končili mimo brány, alebo ich vystihol hosťujúci brankár. Ďalší dôležitý gól 129 sekúnd pred koncom tretiny dosiahol Gramblička, keď sa s obranou hostí pohral ako mačka s myšou a vymietol pavučiny v ľavom rohu trenčianskej brány.

Posledná časť hry bola taká, ako sme všetci čakali. Hostia sa osmelili, začali napádať a dúfali v naše chyby, ktoré prichádzali. Viaceré šance hráči v bielom nevyužili, no ako to býva, padlo tam niečo šťastné. Osamotený Matejka sa prehnal poza našu bránu ako víchor, spoza pravej tyčky chcel nahrať nevedno komu pred bránu, no jediné čo našiel bola Golanova noha. Náš nový kapitán v sebe nezaprel trenčiansky pôvod a lopta sa odrazila do brány a súper sa mohol tešiť s kontaktného gólu skoro 7 minút pred koncom. Florbaloví Rangers však namiesto toho, aby umne hru zdržovali a hrali to na istotu riskovali a mali šťastie, že hostia mali trošku vychýlenú mušku, inak by to dopadlo zle nedobre. Našťastie nič také sa nestalo. V záverečnom tlaku pri hre bez brankára opäť raz úradovalo príslovie "nedáš dostaneš" , a keď minútu pred koncom trafili hostia pri odkrytej bráne len bočnú sieťku, tak urazili šťastenu. Veninger vzal loptu, nerozpakoval sa a hodil ju preč. Posledný obranca Salmingu, Robert Dej, svojimi útlymi nohami nešťastne minul loptu pri pokuse o spracovanie a tá sa teda dostala až k Jožkovi Letašimu a ten nedal brankárovi šancu! Zo striedačky by brankár určite dobehnúť nestihol =) Pol minúty pred koncom nevedel svoje ofenzívne chúťky ukojiť Gramblička a síce nezodpovedne, ale nakoniec úspešne narobil vietor v obrane hostí a loptu dostal až k Holíčkovi, ktorý v odkrytej bráne povymetal všetky vnútorné tyčky a zvýšil na 5:2. V posledných sekundách ešte kozmeticky upravil svojim tretím gólom Matejka, ale to už na veci nič nemenilo. Liďáci vyhrali a znovu si pomohli na ceste do play off/v boji o vyhnutie sa baráži.

 

Potešilo: skalopevná obrana, konštantne dobrý výkon

Sklamalo:  miestami nezodpovedná hra v posledných desiatich minútach, dlhé striedania, oznámenie Jožka Letašiho

 

 

Najlepší hráči: Veninger - Matejka

 

Po poslednom zápase tohto roku bola v šatni radosť, zábava, no potom prišiel šok v podobe oznámenia nášho najproduktívnejšieho hráča, Jožka Letašiho. Fámy sa potvrdili a z osobných dôvodov ide od nového roka na hosťovanie do oravského tímu z Nižnej. Po Paulikovičovi a Kozaňákovi to bude teda ďalšia citeľná strata, no aj keď nás to mrzí, tak Jožkove rozhodnutie chápeme a prajeme mu, nech sa mu dočasne v novom tíme darí (ale nie v odvetnom zápase proti nám =))!

 

 

Ďalší zápas čaká našich extraligistov s poslednou Nitrou 3.1.2015 na ich domáce pôde. Prajeme vám príjemné sviatky a nech vám Ježiško prinesie okrem novej hokejky aj životnú formu!

 

Autor: Pavol Veninger

Foto: ŠK LIDO, Karin Grambličková, FBK Nižná