Z východu bez bodu a so zmiešanými pocitmi

21.01.2015 16:44

Pred víkendom bola tabuľka naprataná na prasknutie od štvrtého do desiateho miesta. To poskytlo Liďákom príležitosť priblížiť sa play off a oddialiť sa záchrane. Túto možnosť predstavoval najmä zápas s Florkom. Liďáci sa teda vybrali na "east coast" už bez opôr Paulikoviča a Letašiho, ktorí zarezávali v Žiline resp. Nižnej.

 

FbO Florko Košice - ŠK Lido Prírodovedec  12:8 (3:2, 6:3, 3:2)

Kanadské body:  Gramblička 3+0, Holíček 2+1, Günther 1+2, Vasilenko 2+0, Had 0+2, Golan 0+1, Pagáč 0+1

Strely - 38:29 (8:9, 14:8, 16:12)

Vylúčenia (min) - 9:21

 

 

liďácky fanklub v KE =)

 

Florkáči boli v plnej sile s Majerníkom, Segľom, Blaškovcami a všetkými ostatnými. Chýbal asi iba zranený Kopčák, čo nesľubovalo vôbec ľahkú cestu. My sme do zápasu o play off vykročili ľavou nohou. Už po 36-ich sekundách trafil Jakub Blaško Golana stojaceho pred bránou a Florko vyhrávalo 1:0. V úvodných desiatich minútach dostali domáci od nás viac nahrávok ako si dali medzi sebou. Našťastie v čase 6:31 vyrovnával na 1:1 kapitán Günther. O minútu na to už však opäť vyhrávalo Florko, keď Majerník palicovou technikou všetkých vyškolil a spoza brány nahral pred ňu, odkiaľ jeho spoluhráč bez problémov zakončil. Do dvojgólového vedenia sa Florko dostalo po pár sekundách zásluhou Segľu. V druhej polovici však Liďáci zlepšili svoju hru čo prinesielo kontaktný gól v podaní Grambličku. V čase 16:45 však dostal 5-minútový trest za vysokú hokejku Vasilenko. Bratislavská družina sa do konca tretiny zubami nechtami ubránila, a tak po 20 minútach svietilo na tabuli 3:2.

V druhej tretine teda pokračovali Košičania v presilovke a skórovali v nej po 37 sekundách ľahkou strelou od polovice. To bol zlomový moment zápasu a Florko nás začalo trhať ako kalendár. V čase 5:32 vyhrávali Košičania už 7:2. Na konci siedmej minúty dokázali Bratislavčania v priebehu 13 sekúnd znížiť zásluhou Grambličku a Vasilenka. Keď však na hodinách ukázalo 8:42 a Florko dalo na 8:4, tak Veninger išiel z ihriska s úspešnosťou 46% a chuťou ísť akurát tak domov. Dobrovodský v najbližších minútach pozdvihol Liďácku zástavu, a aj keď inkasoval na 9:4, tak hra sa zlepšila a tri a pol minúty do konca znižoval na 9:5 výborne hrajúci Holíček.

foto: facebook FbO Florko Košice

Na začiatku poslednej tretiny sa diali veci. Po necelých dvoch minútach hasil Golanovu chybu Mosný, začo si išiel posedieť na 2 minúty za zdvihnutie hokejky. Neinkasovali sme, naopak sme znížili. V oslabení šperkoval svoje galapredstavenie tretím gólom Gramblička, ktorý bol spolu s Holíčkom jednoznačne najlepší hráč zápasu. Po necelých piatich minútach, ale matador Kazimír dodržal nepeknú tradíciu v zápasoch proti Florku. Rozhodca ho prísne poslal na 2 minúty za bránenie v hre a aby mu nebolo málo, tak jeho neveriacku reakciu ocenil za 2+10. Florko v ponúknutej presilovke skórovalo na 10:6. V polovici tretiny dostal Jakub Blaško 5 minút za vysokú hokejku. Bratislavčania skórovali v presilovke dvakrát (Holíček a Vasilenko), no to bolo všetko. Po návrate Blaška pokračovali Košičania vo svojej hre a pri riskantnej hre Liďákov zvýšli gólový rozdiel na 4. Posledný skóroval Majerník, keď vykúpal Dobrovodského a podčiarkol tak svoju dominanciu v práci s hokejkou, ktorú dokazoval celý zápas. To čo mu chýbalo v rýchlosti nahrádzal technikou a počas zápasu nebolo výnimkou, že držal loptu na hokejke desiatky sekúnd a nikto mu ju nevedel vziať inak ako faulom.

 

Potešilo: tandem Grambličku s Holíčkom, stiahnutie na 10:8, 8 vstrelených gólov

Sklamalo: 12 inkasovaných gólov, atmosféra na lavičke, 21 trestných minút, minimum získaných lôpt

 

foto: facebook FbO Florko Košice

 

ATU Košice - ŠK Lido Prírodovedec  8:4 (1:1, 1:3,6:0)

Kanadské body: Günther 2+1, Vasilenko 1+2,  Holíček 1+0, Gramblička 0+1

Strely - 33:16 (12:5, 11:7, 10:4)

Vylúčenia - 1:1

 

Na nedeľný zápas nastúpili Liďáci ako vymenení. Krásna hala na Ostrovského žičila Liďákom do jedenástej minúty, keď sa presadil juniorský reprezentant Čonka-Skyba.  Vedenie domácim ale nevydržalo dlho a po prihrávke Grambličku skóroval z brejku Holíček , ktorý iba šikovne tečoval nahrávku nad nohu brankára ATU. Do konca tretiny už góly nepadli. My sme sa do šancí dostávali sporadicky, zatiaľ čo šance ATU-čkarov ničil kúzelník Dobrovodský.

Do druhej časti sme mali raketový vstup. V rozmedzí štyroch minút liďácky uragán skóroval trikrát. Najprv po štandartke z rohu skóroval spiaci Vasilenko a po ňom dvakrát Günther. Prvýkrát využil chybu brankára a potom strieľal z prvej cez ruku po krížnej prihrávke zobudeného Vasila. ATU bolo vývojom zápasu zaskočené a dlho nevedelo ani ohroziť Dobrovodského. Všetky strely končili na obetavých hráčoch z Bratislavy. Jedine 39 sekúnd pred koncom tretiny znížil na 2:4 Michal Chudina, ktorý neskutočne trafil prudkú nahrávku vo výške kolien a namieril ju presne do ľavej šibenice. Po druhej tretine počuli aj diváci na tribúne, ako predseda klubu ATU, Juraj Dudovič, dáva domácim hubovú polievku a všetko teda bolo na správnej ceste.

Potom však prišla tretia tretina. Prírodovedci nechceli robiť chyby, a tak pokračovali v tom, čo začali posledných pár minút druhej tretiny. Vyhadzovať lopty. Pri tomto však bolo iba otázkou času, kedy defenzívna škrupina praskne. Trvalo to 4 minúty a 12 sekúnd - 3:4. Na konci deviatej minúty technici vyrovnali, do polovice 15.minúty vyhrávali už o 4 góly. Od stavu 6:4 sa zápas už len dohrával. Lido sa nezmohlo už absolútne na nič.

 

Potešilo: efektivita, trpezlivosť

Sklamalo: prehratá posledná tretina 6:0, inkasovaných 5gólov za 6 minút, nevôľa vyhrať

 

 

Víkend v Košiciach teda nepriniesol ani zďaleka to, čo sme všetci chceli. V zápasoch sme nehrali vyslovene zle, ale v kľúčových momentoch sme zlyhali. Nehovoriac o tom, že ťažké zápasy vyhráva v prvom rade tímový duch a vôľa vyhrať a tieto dve veci Lido nechalo asi v Bratislave a na zápasoch po nich nebolo ani chýru, ani slychu. Situácií nepomohla ani skutočnosť, že náš oravský špión Jožko Letaši nezvládol s jeho novým tímom zápas so Sabinovom a prehral v riadnom hracom čase, čo zúžilo rozdiel medzi nami a Sabinovom na 4 body s tým, že nás čaká ešte vzájomný zápas. Treba sa teda zamyslieť, či chceme hrať o play off, záchranu, alebo či chceme vôbec hrať. Posledný víkend by sa tí, ktorí chceli, dali zrátať na prstoch jednej ruky. Veríme však, že do dvoch týždňov sa nám to v hlave uleží a na domáce zápasy proti Nižnej a Žiline nastúpime ako Lido, čo hralo extraligu doteraz.  Tešíme sa na vašu podporu na tribúne v hale na Manželákoch na LF UK (nehráme na Eláne!).

 

Autor: Pavol Veninger

Foto: FbO Florko Košice/ Slávka Saladiová