Z východu v "kľude" s troma bodmi

28.10.2015 13:56

Na tretie dvojkolo vycestovali naši chlapci na východ Slovenska, kde si zmerali sily so Sabinovom a Prešovom. Polovica 18-členného kádra vycestovala už v piatok večer a prespala v Starej Lesnej, aby sa ľahšie aklimatizovali. V deň zápasu prišla zlá správa o zdravotnom stave Letašiho, ktorý nakoniec nemohol vycestovať, ako sa plánovalo. Napriek tomu sa družina okolo kapitána Golana stretla pred halou v Sabinove v dobrej nálade.

 

FbC Predator Sabinov – ŠK Lido Prírodovedec 3:6 (0:3,0:1,3:2)

Kanadské body: Gunther 2+0, Lelák 0+2, Gramblička 1+0, Slezák 1+0, Bachan 1+0, Holíček 1+0, Santer 0+1, Rieger 0+1

Strely – 28:31 (8:6,10:10,10:15)

Vylúčenia (min) – 4:2

 

Zápas proti predátorom sa začal v kľudnom tempe. Oba tímy pozorne bránili. V „Rangers“ dresoch si svoje prvé minúty odkrútili Rieger a Santer. Práve druhý menovaný sa v 8. minúte prehnal okolo beka domácich a jeho akciu zakončil Holíček. Už o minútu Lido pridalo aj druhý gól, ktorý mali na svedomí Lelák a Günther. Šťastným strelcom bol „Gunťo“. V závere prvého dejstva v presilovke pridal tretí gól Bachan, ktorý využil cloniaceho Riegera pred bránkou.

V druhej tretine sme pokračovali vo vzornej defenzíve a nepúšťali Sabinov do vyložených šancí. Ústrednou postavou tejto časti hry bol postrach zo záhoria René Slezák. Najprv sa Lido ubránilo oslabeniu po jeho nešetrnom zákroku v útočnom pásme. Krátko po naskočení na plochu práve Slezák pridal štvrtý gól. Tesne pred druhým klaksónom navyše dostal čepeľou po čele, čo si rozhodcovia v hlúčiku ľudí nevšimli a spoluhráči ho museli rýchlo upratať na striedačku, aby nevznikla šarvátka. 

Sabinov dostali do zápasu dva smolné góly v 44. a 46. minúte. Najprv inak spoľahlivý Veninger pustil za svoj chrbát loptu smerujúcu do bránky, ktorá nemala ani parametre strely a následne dlhá lopta do brejku znamenala už iba dvojgólové vedenie. Zaskočené Lido stiahlo hru na dve formácie a prečkalo nápor domácich. Z brejkov mohli viacerí hráči poistiť výsledok, no nestalo sa tak. Na druhej strane sme inkasovali gól na 4:3 a z jasného zápasu bola zrazu dráma. Situáciu ukľudnil až svojím druhým gólom v zápase v 58. minúte Günther a o pol minúty neskôr spečatíl výsledok na 6:3 do prázdnej bránky Gramblička. V nervóznom závere ešte zabrnkal na nervy domácim Slezák a jeho úsilie bolo odmenené dvojminútovým trestom za zdržovanie hry.

 

Potešilo: V súčte zápasu proti Žiline viac ako 80–minútová séria bez inkasovaného gólu, defenzívny výkon, udržanie náskoku

Sklamalo: Hlúpe dva inkasované góly, z jasného zápasu sme si spravili drámu

 

Florbalové ozveny: 

„Čo si taký premotivovaný?“ - René Slezák v závere stretnutia.

René Slezák pred zápasom na adresu rozhodkyne Barbory Boháčovej: „Videl si tú rozhodkyňu? To je kosť!“ (pozn.: Po zápase, štyroch trestných minútach a so šrámom na čele Renči už na svoje predchádzajúce slová zabudol =)) 

 

 

FBC Mikuláš Prešov – ŠK Lido Prírodovedec 9:5 (3:1,2:1,4:3)

Kanadské body – Gramblička 2+0, Slezák 1+0, Bachan 1+0, Rieger 1+0, Paulikovič 0+1, Gunther 0+1, Košík 0+1, Holíček 0+1

Strely – 25:24 (6:8,6:4,12:11)

Vylúčenia (min) – 6:12

 

Po úspešnom zápase sa Lido crew presunulo do Prešova, kde absolvovalo spoločnú večeru a utužilo partiu. Pri vstupe do prešovskej haly sa tradične museli všetci vyzuť a išlo sa do šatní. O 14:30 nastúpili naši šuhajkovia proti miestnemu mančaftu. Domáci začali lepšie, ale predsa sme sa dostali do vedenia my. Opäť k tomu pomohla presilová hra. V jej závere natiahol k strele Paulikovič, Slezák tečoval a mravenečníci zaplavili plochu. Prešov však výborne kombinoval a prehrával nás rýchlymi prihrávkami, často na jeden dotyk. Ešte v prvej tretine sa im podarilo otočiť zápas a prehrávali sme 1:3. Dobrovodský v bránke robil čo sa dalo, ale častokrát bol bezmocný.

V druhej tretine sa Lidu podarilo čiastočne eliminovať súperovu hru, no pykalo za nedisciplinovanosť. Inkasovali sme v oslabení a z trestného strieľania. Na druhej strane predviedol efektné „Granlundovské“ zakončenie Gramblička. Po dvoch tretinách bol stav 5:2 v prospech domácich.

Do posledného dejstva nastúpilo desať zurvalcov ochotných pobiť sa o zdramatizovanie zápasu. Od úvodu priklincovali Prešov na vlastnú polovicu, prišli aj šance, ale bez gólového efektu. V rozpätí 45.- 47. minúty sme naopak trikrát inkasovali. Dvakrát opäť v oslabení, pri vylúčení Slezáka na 2+2 minúty a bolo po zápase. Napriek tomu hostia nezložili zbrane, no s 8 trestnými minútami v tretej tretine sa hrá ťažko. Na 3:8 znižoval Bachan, ktorý v oslabeniach behal ako antilopa. Chvíľu po ňom pridal ďalší gól Gramblička, dokonca v oslabení. Každý tím napokon pridal ešte po góle. Najprv domáci, a v samotnom závere aj hostia, keď dosiahol svoj premiérový extraligový gól exsniperák Rieger.

 

Potešilo: Bojovnosť do poslednej sekundy, milá pani vrátnička

Sklamalo: Obrovská nedisciplinovanosť

 

Na záver článku vás chceme pozvať na domáce zápasy 7. a 8. kola MEX, ktoré sa uskutočnia v sobotu 31.10. o 12:45 proti M-Šport Trenčín a v nedeľu 1.11. o 10:15 proti ŠK 1.FBC Trenčín.

 

Autor: Gabriel Mészáros