Zo Sabinova vezieme 2 body

24.11.2014 11:30

FbC Predator Sabinov - ŠK Lido Prírodovedec 6:7pp (1:2, 2:2, 3:2, 0:1)

Kanadské body: Letaši 2+1, Holíček 2+0, Paulikovič 1+1, Gramblička 0+2, Golan 1+0, Kazimír 1+0, Mlynarčík 0+1, Pagáč 0+1, Vasilenko 0+1

Strely - 23:25 (5:8, 7:10, 8:6, 3:1)

Vylúčenia - 2:1

 

Po ťažkom sobotnom zápase v Prešove čakal našich mládencov 6-bodový súboj v Sabinove. Domáci bojujú o neutrálne miesto v tabuľke rovnako ako my a Nižná, preto bol tento zápas veľmi dôležitý pre oba tímy. Liďáci však nechceli cestovať stovky kilometrov len tak, a tak sme to boli práve my, čo v piatej minúte otvárali skóre. Paulikovič dokonale našiel krížnou prihrávkou Letašiho a tomu iba stačilo nastaviť hokejku. Herný prejav však začal byť nepresvedčivý, aj keď nie vyslovene zlý. Sabinovu sa v polovici tretiny podarilo vyrovnať, keď našu obranu aj s brankárom prestrelil Kamil Zagrapan ukážkovým "anličákom", keď lopta išla od brvna za bránkovú čiaru a von, kde ju už Veninger síce vzal, ale gól pozornému rozhodcovi neutiekol. Vedenie sa nám však páčilo, a preto Pagáč poslal krásnu krížnu prihrávku na chodiacu skúsenosť, Kazimíra, a ten loptu poslal domácemu brankárovi k pravej tyčke. Do konca tretiny sme mali viac z hry síce my, no Sabinovské protiútoky vždy zaváňali gólom.

V prestávke dostali Bratislavčania (ktorí išli na východ s autami, ktoré mali poznávacie značky KK, ZV, PK a TN =)) výplach žalúdka za predvedenú hru a zjavne to pomohlo. Už 57. sekunde druhej tretiny sa rozhodol dať gól Golan, ktorý vyviezol loptu, keď všetci jeho spoluhráči striedali a od polovice vypálil taký príklep do pravej šibenice, že ja osobne by som to zo strachu radšej ani nechytal! Vedenie o dva góly bolo super, avšak iba necelé dve minúty, keď množstvo hráčov na stredovej línii využili Sabinovčania na kontaktný gól od polovice ihriska. Po zemi. Už aj tak dosť fyzická (ale férová) hra sa stupňovala a s ňou aj emócie. Tie ako prvý nezvládol kapitán domácich a v čase 11:07 dostal 2+10. Jeho dvojminútový trest sme využili tri sekundy pred jeho uplynutím, keď sa presadil po prihrávke spoza brány Paulikovič. Hra vyzerala už síce trošku lepšie ako v prvej tretine, ale stále nie dosť dobre na to, aby sme si dvojgólové vedenie udržali. V čase 17:32 sa po chybe za vlastnou bránou odrazila lopta do gólovej pozície a Sabinovčan ju v momente zo vzduchu trafil a upratal za Veningera. V závere tretiny ešte fauloval Holíček, ktorý zatiahol ručnú pri prieniku Zagrapana. Vylúčenie však bolo odložené až do úplného konca tretiny.

V prestávke: "Jožko (pozn. Holíček), nebuď opustený! Stále môžeš dať gól! Stále hráme!" Hra sa stiahla na dve formácie, a tak sme išli. Východniari teda začali tretinu s výhodou o jedného hráča, no minútu a pól sa nedostali ani k strele  na bránu. Potom však od mantinelu prekvapil Veningera osamotený Sabinovčan podarenou strelou na vzdialenejšiu tyčku a razom bolo 4:4. Netrvalo dlho a Liďácka dráma písala svoju ďalšiu kapitolu, keď sme inkasovali piaty gól a prvýkrát v zápase sme prehrávali. Prišla nervozita, ruky sa nám začali zväzovať. Platonický tlak sme síce mali, ale ak už sme sa aj dostali do nejakej gólovky, tak sme prepálili. Domáci síce toľko šancí nemali, ale za to stále nebezpečnejšie a hlavne na bránu. V čase 13:14, ale prišiel čas Jožka Letašiho. Aj keď to už vyzeralo, že Jožko svoju šancu stratil, tak sa vrtko otočil a milimetrovou strelou zavesil opäť pod pravé "víko". Avšak odpoveď domácich prišla klasicky takmer okamžite. Po trme-vrme v bránkovisku dotlačil útočník loptu za bránkovú čiaru, a aj keď sa rozhodcovia chvíľu radili o hre v bránkovisku, tak gól uznali a my sme boli tam kde predtým. Liďáci sa však nevzdávali. Obe formácie tam nechali všetko. Poučili sme sa zo sobotného zápasu. Naozaj. V čase 17:53 to prišlo. Celý zápas trápiaci sa Holíček bol opäť raz v správnej chvíli na správnom mieste, dostal prihrávku od Grambličku (áno, dobre čítate! prihrávku od Grambličku!) a rozvlnil súperovu sieť! Zvyšné dve minúty sme sa ešte pokúšali získať všetky 3 body, no bezúspešne, a tak sme si prvýkrát vyskúšali predĺženie.

Tam sa prebudili Sabinovčania. Boli aktívnejší s častejšou streľbou, no hosťujúca bránka zostala nedobytá. Naopak, naša prvá strela na bránu v predĺžení bola hneď golden goal, a to rovnaký ako ten vyrovnávajúci. Gramblička zdvihol hlavu, od mantinelu poslal loptu na voľného Holíčka a ten rozhodol o našom víťazstve! Náš verný fanúšik Monika Kvaková v hľadisku vyskočila, tlieskala a dúfala, že žiaden z bujarých domácich fanúšikov po nej nezačne nič hádzať. Nestalo sa, a tak sme sa mohli všetci tešiť zo zaslúženého víťazstva (aj keď by nás nestranný človek videl, tak by povedal, že to bol gól na 12:1).

 

S mirkofónom za florbalom, Vlado Gramblička:

"Nevedel som čo s tým, tak mu to nahral a on to tam dal."

 

Potešilo: nízky počet Sabinovských striel, dotiahnutie zápasu do víťazného konca, bojovnosť v posledných desiatich minútach tretej tretiny, fyzikcá hra

Sklamalo: zbytočné skomplikovanie si zápasu, mnoho odovzdaných lôpt, málo striel na bránu zlomená hokejka Bochníčka Pagáča =)

 

Zápas síce florbalovo až tak atraktívny asi nebol, no dôležité sú body a tie sú na našej strane. Po polovici sezóny sme tak na 10. mieste bod za Nižnou, a bod pred Sabinovom. Nabližší zápas odohráme 12.12., kde sa v predohrávke stretneme s Tsunami Stupava!

 

Autor: Pavol Veninger