Ako Lido krotí levy...

03.11.2014 18:52

 

ŠK Lido „B“ Bratislava – FBC Lions Bratislava 10 : 4 (1:3;4:1;5:0)

Čavajda V. 4+1, Braun D. 2+0, , Paál P. 1+2,Sperker S. 1+0, Trenčan J. 1+1, Fridrich  1+2, Lapoš M. 0+2, Nemčovič J. 0+1

 

I. Tretina

Po nemalom oneskorení sa hráči Lida postavili na „vhadzovanie“ a karty boli rozdané. Mladíci z Lions boli vyrovnaným súperom plným energie, čo sa odzrkadlilo aj na hre. Liďáci však išli na plno od začiatku možno mali trochu viac z hry, ale štatistiky medzinárodnej florbalovej federácie zimnej časti sezóny hovoria, že sa to dá odhadnúť číslami 50% : 50%, takže nebudeme sa hrať na rebelov a budeme s nimi poslušne súhlasiť. Šance boli na oboch stranách, avšak šanca hráča, ktorého už nik nenazve inak ako Šaman, zdvíhala zo sedadiel aj fanúšikov v autobuse číslo 98, ktorý šiel práve okolo po Bajkalskej. Zmocnil sa odrazenej lopty spred brány avšak len tak tak stojaceho brankára hosťujúcich neprekonal. Podobne sa dostávali do šancí aj chlapci z prvého útoku na čele s Pinčlom, ktorý pálil smerom k súperovej bráne jednu za druhou, avšak brankár nepodľahol. V deviatej minúte zápasu sa podarilo levom prepáliť Farmiho, a tak sa skóre otvorilo. Levíci odolávali aj ďalším pokusom Liďákov až kým neprišlo ovocie z hry, ktorá vôbec nebola zlá. V obrane si duo Dannythe BIG Dz. a Viki Vnuk dokonale rozumeli a počúvnuc trénera Pinčla sa nikam nenáhlili, čo spôsobilo uvoľnenie priestoru na pravom krídle, kde sa akurát nachádzal Šaman, ktorý sa rozbehol k bráne, avšak kým spracoval loptu už bol v rohu ihriska odkiaľ to napálil pred bránu, pred ktorou robil neplechu Trenčan, ktorého lopta trafila do hrude avšak padajúc k zemi ju Trenčan umiestnil rovno za bránkovú čiaru! 1:1. Avšak už v 18. a 19.  minúte, naša obrana znovu podľahla a Farmi vyťahoval z brány loptu po druhý a tretí krát. 3:1. V poslednej minúte sa snažil Danny vyhodiť loptu von z pred našej brány, avšak trafil len Šamanovu ruku, čo znamenalo 2 minútový trest. Dokonca tretiny sme sa ubránili, a čo viac, ustáli sme tento faktor veľmi dobre napriek tomu, že tesne predtým jasná ruka písknutá nebola, kým naša diskutabilná písknutá bola. Morálka na lavičke bola veľmi dobrá...všetci chceli len jedno: vyhrať.CaptainDávid sa nechal počuť po 1. tretine: „tuším sme mali viac striel za prvú tretinu dnes ako za celú minulú sezónu“.

II. Tretina

Oslabovku sme nakoniec ubránili a hra dostala znova grády pri vyrovnanom počte. Nepremenených šancí bolo čoraz viac, avšak brankár hostí nebol! istý na lopte, ale všetky dorážky končili mimo alebo znovu len v brankárovi. V ôsmej minúte však znovu po chybách našich hráčov Lido inkasovalo na 1:4. Každý riadne oboznámený človek, by už predpovedal totálnu blamáž, ale dnes nie...dnes sme boli jeden tím. Liďáci sa neopúšťali a makali čo to dá, aj keď sa ovocia nie a nie dočkať. V 8. minútezápasu sa dopustili naši protihráči vysokej hokejky za „dvojku“ a tak sa dostali Levíci pod tlak našej prvej päťky, počas ktorého sa pred bránov stojacemu Petrovi Paálovi podarilo vybojovať ďalšie dve minútky tzv. špinavou robotou. Presilovku 5 na 3 si šla teda skúsiť 2. päťka a 20 sekúnd pred jej koncom sa na polke stojaci Šaman rozhodol strieľať na „teč“, avšak jeho lopta si našla cestu priamo do „vinkla“ súperovej brány. Tá strela ešte stále letí...4:2. Už o 5 minút vzal podobným spôsobom všetko do svojich rúk kapitán Braun a vystrelil podobnú strelu, ktorá dobehla ešte aj tú predošlú a letela v závetrí. Ešte stále letí aj s predošlou...4:3, notbadJ. Potom došlo niečo, čo potešilo všetkých fanúšikov Lida. Prišlo ovocie tvrdej práce na ploche a začalo to tam padať. K ďalšiemu priebehu udalostí sa dá napísať iba:

Čavajda sa dostáva k lopte...Góóóól! 4:4 (nahrával Trenčan)

Paál sa dostáva k lopte...Góóól! 5:4 (nahrával Pinčel)

KONIEC TRETINY

III. Tretina

Znova: 28 sekunda, Pinčel z poza brány (našej) nahadzuje cez celé ihrisko „Wilshovku“ a Sperker s prehľadom prekonáva brankára. 6:4. Zo pár minút sa zdalo, že zápas sa v pokoji dohrá v tomto stave (v pokoji rozumej betón jak sa patrí). Avšak Lido sa rozhodlo, že toto nie je nič pre nás. Toto nie je to čo nás uspokojuje a tempo zápasu sa znovu zrýchlilo. V 8. minúte Paál našiel striehnuceho Čavajdu, ktorý premieňa! 7:4. Ďaľších 7 minút sa odohralo v inej atmosfére. Leví mladíci sa cítili ukrivdený, z neodpískaných faulov a dali nám to pocítiť. The Big DannyDz. nám vybojoval ďalšiu presilovku, keď sa rozvalil na mantinely, za našou bránkou. V 15. minúte mladíkov schladil opäť Čavajda, nahrával Šaman, v 16. Braun nahrával Pinčel, a potom prišla senzácia. Desatinu sekundy pred koncom zápasu Vladimír Čavajda premenil svoju šancu po nahadzovaní Petra Paála. WUAW! 10:4.

 

Potešilo: Vynikajúca morálka, dobrá nálada a odovzdanie sa zápasu

Sklamalo:  Nepremenené šance

 

Autor: F.E.P.