Na úvod prípravy prehra v Stupave

18.08.2016 16:55

Tsunami Záhorská Bystrica - ŠK Lido Prírodovedec 6:4 (2:1, 0:2, 4:1). Hralo sa 3x20 hrubý čas.

Kanadské body - Šimon 2+0, Lelák 0+2, Pagáč 0+2, Slezák 1+0, Valaštín 1+0.

Strely na bránku – 25:13 (6:7,6:5,13:1)

Vylúčenia 0:0

Zostava Lida: Dobrovodský (Veninger) – Lelák, Mosný, Sekerka, Vrabec, Mlynarčík, Žilka – Pagáč, Slezák, Letaši, Košík, Rieger, Holíček, Gramblička, Valaštín, Šimon.

Lido v utorok 16.8. vycestovalo na prvý zo série prípravných zápasov. Hostia nastúpili na tri kompletné formácie, ktoré sa po každej tretine menili, tréner si tak vyskúšal viacero variánt zloženia formácii. V bránke odchytal prvú polovicu zápasu Dobrovodský, druhú Veninger. Za domácich nastúpil do polovice zápasu mladý Jukl, o ktorom oba tímy jednajú ohľadne jeho potenciálneho hosťovania v drese Tsunami.

Zápas začal vo vysokom tempe, žiadny z tímov však nedokázal podržať loptičku dlhšie na hokejkách, a tak sa hralo hore – dolu. Hralo sa pomerne tvrdo, no v rámci pravidiel. Do vedenia išli hostia zásluhou Slezáka, no domáci pomerne rýchlo vyrovnali. V samom závere tretiny Tsunami pridalo druhý gól a dostalo sa do vedenia.

Rušný florbal plný nepresností pokračoval aj v druhej časti hry. V 27. minúte priťukol Pagáč Šimonovi a ten vyrovnal na 2:2. V polovici zápasu oba tímy vymenili gólmanov a mohlo sa pokračovať. Domáci mohli ísť do vedenia v 33. minúte, keď Slezák omylom „načapoval“ pred prázdnu bránku jednému zo súperových útočníkov, no Veninger hneď v prvom zápase predviedol zákrok sezóny a čarovne zakročil. V 36. minúte predviedlo Lido ukážkový brejk a Šimon nemal problém upratať loptičku do prázdnej bránky – 2:3.

V záverečnej tretine Tsunami zatlačilo, no prevahe domácich sa Lido najskôr ubránilo za cenu straty Miška Vrabca, ktorému sa obnovilo zranenie päty. V rozmedzí 45.-50. minúty však prišla čierna pasáž, v ktorej inkasovalo až štyrikrát. Paradoxne nie z tlaku, ale po zbytočných stratách lopty a následných protiútokov. Otrasení Liďáci potom opäť naskočili na kolotoč domácich, no viac gólov neinkasovali. Valaštínovi na druhej strane chýbali milimetre, keď nastrelil žrď. V predposlednej minúte sa situácia pri strele Valaštína opakovala, no tentokrát sa lopta aj so štastím odrazila naspäť a tentokrát už mieril presne a stanovil výsledok na konečných 6:4 pre domácich.

Potešilo: Výkon juniorov Sekerku a Šimona

Sklamalo: 4 inkasované góly v rade, zranenie Vrabca, množstvo nepresností

S mikrofónom za florbalom, Gabriel Mészáros:

"Zápas splnil svoj účel, vyskúšali sme si rôzne zloženia útokov, chalani sa trochu oťukali. Viac ako o výsledok, ide o predvedenú hru. Bol to len prvý zápas v sezóne, a tak niektoré nepresnosti sa dajú odpustiť. Nie však naivita, s akou sme dnes miestami hrali a strácali loptu v strede poľa, aj kvôli čomu sme dnes prehrali. Potešili Sekerka so Šimonom, ktorí môžu byť v sezóne platnými hráčmi."