Úvod JEX s dvoma bodmi

21.09.2015 18:59

Na úvod čakali juniorov tímy Florpéda a Skalice. V sobotu 12.septembra si juniori odkrútili premiéru v extralige v zápase s bratislavským celkom, v nedeľu doma privítali Skalicu.

 

Fb0 Florpédo Bratislava – ŠK Lido Bratislava (2:1, 0:0, 3:1) 

Kanadské body : Šimon #24 1+0, Šulla #22 1+0

Strely na bránu – 25:23

Divákov : 65

 

V sobotu 12. septembra si juniorský tím odkrútil premiéru v celoslovenskej extralige. Po vydarenej baráži boli chlapci na tento zápas dobre naladení. Určite to bola pre chlapcov veľká skúsenosť a isto si z tohto zápasu veľa zobrali. Už od rána bola zaplnená celá Bajkalská ulica, hráči mali problém dostať sa pred zápasom do šatne, keďže fanúšikovia ich zbadali pri kupovaní hroznového cukru v miestnej samoobsluhe. Na zápas Lido nastúpilo s komplet 2 päťkami. Za domácich strelila gól len mladá nádej Peter Šimon, po tom ako si povodil loptičku stredom ihriska a druhý gól Viktor Šulla po 10-krát tečovanej strele. Góly teda strelili len čísla so základom 20. Zápas síce skončil 5:2 v prospech Florpéda, no až na občasné fatálne a často nezmyselné chyby v obrane, bol priebeh zápasu vyrovnaný. Obidva tímy mali šance, aj keď držanie loptičky bolo v prospech Bratislavského Florpéda. Lido bohužiaľ tradične triafalo iba žŕdky a v hale Elán to zvonilo ako na festivale v Terchovej (Obšitník 3-krát, Šimon 4-krát, Šulla 2-krát).

 

ŠK Lido Bratislava – FBC Skalica (1:1, 1:1, 3:1)

Kanadské body : Obšitník #61  4+0, Šimon #24  0+5,Wlachovský #68  1+0

Strely na bránu 25:36

Divákov : 16

 

Na zápas Liďáci nastúpili v počte 7+1 (Jukl a 7 trpaslíkov alebo aj Héteš statočných). Kedže je Héteš po maďarsky 7 a číslo 7 znamená šťastie, aj počet 7 hráčov Lidu prinieslo štastie. Taktika bola jasná, čakať súpera za polovicou a skúšať protiútoky + Šimon môže behať ako vždy a občas aj napádať súpera. Taktiež sme nechceli prepáliť rozcvičku, tak sme zatiaľ rozložili občerstvenie na striedačke.

 

Prvá tretina skončila 1:1, keď skóroval Peter Wlachovský. Jeho razantná strela ešte stále letí. V čase 19:58 bol vylúčený Šulla za bránenie v hre. Cez prestávku sme si povedali, že zápas sa dá vyhrať, a tak sme si prenosili fľaše a cukre z jednej striedačky na druhú. 

Druhá tretina skončila taktiež 1:1, keď gól strelil po prihrávke najmladšieho hráča Šimona navrátilec do zostavy Michal Obšitník, ktorý po strielanej prirávke vyčaril pekný blafák a brankár Skalice bol bez šance. Taktiež bol v druhej tretine vylúčený zastupujúci kapitán Sekerka za vrazenie chrbtom (áno, v hokeji by to faul nebol). 

Pred začiatkom tretej tretiny prebehla taktická výmena, keď si "Američan" Obšitník požičal hokejku od Sekerku. Byvalý kanonier Šimon pochopil, že v tomto zápase dá gól iba na hádzanársku bránu, a tka začal prihrávať. Z jeho troch prihrávok strelil terajší kanonier Obšitník 3 nádherné góly. Len pre zaujíavosť, Obšitník nosí na drese číslo 61. 6+1=7. Opäť sa teda dostávame k štastnému číslu 7. Náhoda? Ja si myslím, že nie! Peťo Šimon v druhej a tretej tretine ani raz nestriedal, čiže to božské ticho na striedačke prinieslo ostatným chalan pokoj na hokejky. Skalica už potom dokázala skórovať iba raz, a tak po góle Wlachovského a 4 za sebou idúcich gólov od Obšitníka sa konečné skóre zastavilo na 5:3.

 

S mikrofónom za florbalom: 

Viktor Šulla: "Prvý zápas sme mali na viac a mohli sme aspoň remizovať a druhý sme hrali topovo. Ja neviem čo mám povedať na to vylúčenie =) "

Peter Šimon: "V zápase proti Flórpedu sme nezvládli najmä tretiu tretinu, nedarilo sa nám hrať to, čo sme chceli a góly sme dostali prevažne z individuálnych chýb. Na druhý zápas so Skalicou sme nastúpili v počte 7+1, čo pre nás znamenalo defenzívny štýl hry a snažili sme sa dávať góly najmä z brejkových situácií, čo sa nám podarilo a dokázali sme zvíťaziť."

 

 

Detailné rozkreslenie taktiky tímu ŠK Lido proti FBC Skalica:

Autor: Michal Obšitník a Filip Sekerka