FK Florko Košice - ŠK Lido Prírodovedec 8:5 (4:1, 2:2, 2:2)

Kanadské body: Gálet  2+2, Dida 2+0, Vnuk 1+0, Paulikovič 0+1, Vico 0+1

Strely – 26:13

Vylúčenia – 0:1

Uplynulú sobotu sa mravenečníci predstavili v metropole východu, kam pricestovali ohodlaní a s nádejou sa pobiť o čo najlepší výsledok. Desiati hráči spolu s dvomi brankármi sa postavili proti družstvu FK Florko Košice. Hralo sa v hale na Alejovej, kde nás domáci na úvod jemne prekvapili položeným gumenným povrchom namiesto parkiet, na ktoré sme boli dlhé roky zvyknutí.

Začiatok zápasu bol opatrný, obe mužstvá sa snažili dodržiavať taktické pokyny ktoré dostali od trénerov v šatni. Zopár streleckých príležitostí si vytvorili domáci avšak pozorný Dobrovodský v bráne si dokázal s nimi poradiť. Čakalo sa na chyby a tá prišla pri rozohrávke Lida. Pagáč pri zakladaní útoku najskôr za sebou zabudol loptičku a následne pomalou prihrávkou ponúkol brejkovú situáciu Jakubovi Blaškovi, ktorý už vedel čo s loptou a zavesil ju do horného rohu hosťujúcej brány. 10. minúta prvej tretiny priniesla až trojnásobnú zmenu skóre. Najskôr sa dôrazom v obkľúčení Maňkoša, Bačinského Dobrovodského presadil Resler. O 23 sekúnd sa pod tlakom a strelou z otočky zapísal do streleckej listiny Marek Dida a vlial tak novú krv do žíl námorníkov. Lido na začiatku sezóny bojuje s určitým poľavením po vstrelenom góle a v sobotu sa to opäť potvrdilo, keď po ďalších 23 sekundách rozvlnil sieť hostí domáci mladík Grich. Po dobre zahranej štandardke v 12. minúte domáci Vrábeľ zvýšil náskok domácich o 3 góly. Hra sa po štvrtom góle rozbehla a šance boli na obidvoch stranách, skóre sa však nemenilo.

Do druhej tretiny nastúpilo Lido neskoro, za čo si vyslúžilo dvojminútový trest. Domáci po dlhom zámku na útočnej polovici napokom precedili loptu za chrbát Dobrovodského – 5:1. Výkon z druhej polovice prvej tretiny však bol pre hostí povzbudzujúci a aj napriek vylúčeniu a inkasovanému gólu sa vrhli oduševnene do druhej tretiny. Väčšia istota na hokejkách sa preniesla aj do zmeny skóre, kedy sa opäť presadil Dida a po ňom prepálil Vnuk všetko čo mu stálo v ceste. A hoci námorníci tlačili do súpera čo im sily stačil, ďalší gól sa im do konca tretiny už pridať nepodarilo. Ringer s Gažíkom svoje šance nepremenili, tým pádom prišiel trest v podobe inkasovaného gólu. V tak povediac chaose, ktorý nastal na našej polovici sa nakoniec podarilo skórovať kapitánovi hostí Konečnému a uzavrel tým druhú tretinu s výsledkom 6:3 pre domácich.

Lido neskladalo zbrane. Chystalo sa v tretej tretine pobiť o víťazstvo. Škrt cez rozpočet priniesli dva góly v sieti hostí a tak bolo v 5. minúte takpovediac vymaľované. V polovici tretej tretiny muselo Lido odolávať dlhému kolotoču domácich. Čas ktorý strávili v tomto prípade na vlastnej polovici presiahol 3 minúty a tréner hostí Roland Bluska bol prinútený vziať si oddychový čas, aby doprial svojim zverencom čas na oddych. Vlajku Lida v týchto časoch povzniesol svojimi dvomi vybojovanými gólmi Jakub Gálet a stanovil stav zápasu 8:5 v prospech domácich a hoci námorníci veľmi chceli, viac gólov sa im už streliť do konca nepodarilo.

Potešilo: strelecká potencia druhej päťky, bojovnosť a vôľa sa pobiť o čo najlepší výsledok aj za nepriaznivého stavu

Sklamalo: slabý dôraz v osobných súbojoch, veľa stratených a odovzdaných lôpt, komunikácia pri obranných činnostiach.

Florbalové ozveny, Viktor Vnuk po trojminútovom kolotoči:

"Dlhšie striedanie som v živote nemal..."

S mikrfónom za florbalom, Roland Bluska (pre szfb.sk):
"Je náročné hrať, keď nás je desať a prehrávame o dva či tri góly. Napádanie bolo pre nás veľmi náročné. Florko bolo veľmi technicky a individuálne vyspelé, to bolo rozdielové. Bojovali sme až do konca, čo bolo vidno od polovice druhej i v tretej tretine. Ako mužstvo sa musíme poskladať personálne a psychicky."

V tejto sezóne tak Lido figuruje naďalej bez bodu. Po náročných zápasoch proti favoritom na titul sa Lido predstaví najbližší víkend proti nováčikovi v extralige. V snahe o zisk prvých bodov do tabuľky vyzvú námorníci celok Púchova na domácej pôde v športovej hale Elán v sobotu o 18. hodine. Dúfame, že si nájdete čas nás prísť podporiť. Tešíme sa na Vás!

Autor: Ondrej Pagáč

Uplynulú sobotu sa mravenečníci predstavili v metropole východu, kam pricestovali na automobiloch
Ford od partnera…(Dano doplň). Odhodlaní a s nádejou pobiť sa o čo najlepší výsledok sa 10 hráči spolu
s dvomi brankármi postavili proti družstvu FK Florko Košice. Hralo sa v hale na Alejovej, kde nás domáci
na úvod jemne prekvapili položeným gumenným povrchom namiesto parkiet, na ktoré sme sa cez
týždeň pripravovali.
Začiatok zápasu bol opatrný, obe mužstvá sa snažili dodržiavať taktické pokyny ktoré dostali od trénerov
v šatni. Zopár streleckých príležitostí si vytvorili domáci avšak pozorný Dobrovodský v bráne si dokázal s
nimi poradiť. Čakalo sa na chyby a tá prišla pri rozohrávke Lida. Pagáč pri zakladaní útoku najskôr za
sebou zabudol loptičku a následne pomalou prihrávkou ponúkol brejkovú situáciu Jakubovi Blaškovi,
ktorý už vedel čo s loptou a zavesil ju do horného rohu hosťujúcej brány. 10. minúta prvej tretiny
priniesla až trojnásobnú zmenu skóre. Najskôr sa sa dôrazom v obkľúčení Maňkoša, Bačinského a
Dobrovodského presadil Resler. O 23 sekúnd sa pod tlakom a strelou z otočky zapísal do streleckej listiny
Marek Dida a vlial tak novú krv so žíl námorníkov. Lido na začiatku sezóny bojuje s určitým poľavením po
vstrelenom góle a v sobotu sa to opäť potvrdilo, keď po ďalších 23 sekundách rozvlnil sieť hostí domáci
mladík Grich. Po dobre zahranej štandardke v 12. minúte domáci Vrábeľ zvýšil náskok domácich o 3 góly.
Hra sa po štvrtom góle rozbehla a šance boli na obidvoch stranách, skóre sa však nemenilo.
Do druhej tretiny nastúpilo Lido neskoro, za čo si vyslúžilo dvojminútový trest. Domáci po dlhom zámku
na útočnej polovici napokom precedili loptu za chrbát Dobrovodského – 5:1. Výkon z druhej polovice
prvej tretiny však bol pre hostí povzbudzujúci a aj napriek vylúčeniu a inkasovanému gólu sa vrhli
oduševnene do druhej tretiny. Väčšia istota na hokejkách sa preniesla aj do zmeny skóre, kedy sa opäť
presadil Marek Dida a po ňom prepálil Viktor Vnuk všetko čo mu stálo v ceste. A hoci námorníci tlačili do
súpera čo im sily stačil, ďalší gól sa im do konca tretiny už pridať nepodarilo. Ringer s Gažíkom svoje
šance nepremenili, tým pádom prišiel trest v podobe inkasovaného gólu. V tak povediac chaose, ktorý
nastal na našej polovici sa nakoniec podarilo skórovať kapitánovi hostí Konečnému a uzavrel tým druhú
tretinu s výsledkom 6:3 pre domácich.
Lido neskladalo zbrane. Chystalo sa v tretej tretine pobiť o víťazstvo. Škrt cez rozpočet priniesli dva góly
v sieti hostí a tak bolo v 5. minúte takpovediac vymaľované. V polovici tretej tretiny muselo Lido
odolávať dlhému kolotoču domácich. Čas ktorý strávili v tomto prípade na vlastnej polovici presiahol 3
minúty a tréner hostí Roland Blúska bol prinútený vziať si oddychový čas aby doprial svojim zverencom
čas na oddych. Vlajku Lida v týchto časoch povzniesol svojimi dvomi vybojovanými gólmi Jakub Gálet a
stanovil stav zápasu 8:5 v prospech domácich a hoci námorníci veľmi chceli, viac gólov sa im už streliť do
konca nepodarilo.

nepriaznivého stavu
obranných činnostiach.

“dlhšie striedanie som v živote nemal”
Vyjadrenie trénera Blúsku k zápasu (zdroj:szfb.sk)
Je náročné hrať, keď nás je desať a prehrávame o dva či tri góly. Napádanie bolo pre nás veľmi náročné. Florko bolo
veľmi technicky a individuálne vyspelé, to bolo rozdielové. Bojovali sme až do konca, čo bolo vidno od polovice
druhej i v tretej tretine. Ako mužstvo sa musíme poskladať personálne a psychicky,

V tejto sezóne tak Lido figuruje naďalej bez bodu. Po náročných zápasoch proti favoritom na titul sa Lido
predstaví najbližší víkend proti nováčikovi v extralige. V snahe o zisk prvých bodov do tabuľky vyzvú
námorníci celok Púchova na domácej pôde v športovej hale Elán v sobotu o 18. hodine.
Dúfam, že si nájdete čas nás prísť podporiť. Tešíme sa na Vás!