Zo Sabinova s výhrou a remízou v hodine dvanástej

19.11.2012 21:02

 

FBO Lipany 09 - ŠK Lido Prírodovedec 6:8 (3:2, 1:4, 2:2)

Kanadské body: Chvála 2+0, Vasilenko 2+0, Golan 1+1, Mosný 1+0, Štrbáň 1+0, Štipák 1+0, Letaši 0+1, Günther 0+1, Vrabec 0+1, Hronský 0+1, Holíček 0+1

Strely na bránu: 40:32

Diváci: 28

Na hráčov Áčka Lida čakala v ďalšom dvojkole MI cesta na ďaleký východ do Sabinova, keď tu kolo organizoval tím z Lipian. Našťastie hráči prespali v penzióne v Starej Lesnej, tí zámožnejší spali v hoteli Kempinski na Štrbskom plese. V predvečer zápasov si hráči aj schuti zatrénovali v hale v Poprade a nacvičili viacero štandardiek. V prvom zápase ich čakal nepríjmený tím domácich Lipian. A domáci sa pustii do Lida bez rešpektu. Rýchlo sa ujali vedenia, hostia však kontrovali gólom kanoniera Vasilenka. Domáci sa opäť dostali do brejku, to sa však nepáčilo Mosnému a svojim gólom, prekvapil všetkých, no najmä brankára Lipian. Domáci si z toho ťažkú hlavu nerobili a pridali ešte jeden gól do siete Dobrovodského a prvá tretina sa skončila stavom 3:2.

Do druhej tretiny vyšlo Lido po príhovore trénera Halienu ako vymenené. Už po dvoch minútach sa presadil po chybe obrany Lipian Štipák a prelomil svoje strelecké prekliatie. Svojim typickým exportným backhandom sa opät presadil Golan a poslal hostí poprvýkrát do vedenia. Potom sa začali chvíle tohtokolového dreváka Chválu, keď dvomi gólmi nalomil vieru domácich vo víťažstvo v toto zápase. Za Lido sa ešte presadil druhýkrát Vasilenko, a hoci sa Lipany ešte snažili a znížili na 5:6 i 6:7, poistku do prázdnej brány pridal Štrbáň a Lido sa tešilo z výhry. Zaujíavosťou je, že z 13-tich hráčov, ktorí na zápas nastúpili, bodovali až 11-ti.

Potešilo: 2 body, hra prvého útoku (Chvála, Letaši, Vasilenko)

Sklamalo: enormne veľké množstvo nepremenených tutoviek

Štatistiky zápasu:

 

ŠK Lido Prírodovedec  - FBC Grasshoppers Žilina B 5:5 (0:1, 2:2, 3:2)

Kanadské body: Chvála 2+1, Günther 1+1, Štrbáň 0+2, Letaši 1+0, Holíček 1+0, Vasilenko 0+1

Strely na bránu: 22:36

Diváci: 21

v druhom zápase nás čakal súper ťažkého kalibru, Béčko extraligovej Žiliny. Prvá tretina priniesla množstvo šancí, ktoré však končili na žilinskom brankárovi či na dobre chytajúcom Veningerovi v drese Lida. Výsledkom bol jediný gól, žiaľ v našej sieti. V druhej tretine sa Lidu podarilo rýchlo vyrovnať, keď dobre napádajúci Štrbáň nahral pred odkrytú bránu Holíčkovi a ten konečne skóroval. O minútu však prišla hluchá chvíľka Lida, keď za 15 sekúnd inkasovalo až dvakrát, a s domácimi to vyzeralo zle. Našťastie ešte v druhej tretine stihol znížiť kapitán Günther. Pred treťou tretinou bolo teda všetko otvorené. A začala sa famózne, keď už po 21 sekundách tretej tretiny bolo vyrovnané zásluhou Tomáša Chválu. Žilina však opäť pritlačila, čoho výsledkom boli 2 góly v našej sieti. Keď už to vyzeralo beznádejne, vybral si tréner Haliena 5 minút pred koncom oddychový čas a nariadil taktiku na posledné minúty zápasu. Už o 9 sekúnd po time-oute znížil z blízka Letaši a dodal Liďákom nádej na vyrovnanie. Lido naďalej tlačilo, Veninger odišiel z brány a Lido hralo power-play. Minútu aj dvadsať sekúnd pred koncom sa presadil nik iný, ako famózne hrajúci Chvála a vyrovnal na 5:5. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a Lido tak v hodine dvanástej získalo veľmi dôležitý bod. Všetko zhrnul do jednej vety Miško Vrabec: Chvalabohu za Chválu!

Potešilo: asi prvé využitie power-play v histórii Lida, odhodlanie, Tomáš Chvála, získanie ôležitého bodu

Sklamalo: nekoncentrovanosť (2 góly za 15 sekúnd)

Štatistiky zápasu: